Touch ID może pojawić się w Apple Watch siódmej generacji

Touch ID może pojawić się w Apple Watch siódmej generacji

Co ciekawe nowe plotki dotyczą nie tegorocznego modelu inteligentnego zegarka giganta z Cupertino, a tego, który na rynek najprawdopodobniej trafi dopiero w 2021 roku. Czy faktycznie Apple zdecyduje się na zastosowanie Touch ID także w swoim smartwatchu? Wszystko na to wskazuje!

Apple Watch z Touch ID

Oczywiście nowe informacje to jedynie plotki, które nie zostały w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta. Touch ID powinno wrócić do łask wraz z premierą iPhone 9 czyli bezpośredniego następcy iPhone SE. To właśnie tam Apple najprawdopodobniej wykorzysta swój system odblokowywania telefonu poprzez skan odcisku linii papilarnych po tym, jak w 2017 roku porzuciło, przynajmniej w smartfonach, Touch ID na rzecz Face ID. Jednak iPhone 9 ma nie być jedynym urządzeniem, które trafi na rynek z możliwością odblokowywania ekranu przy pomocy odcisku palca. Apple Watch 7. generacji to model mający trafić na rynek dopiero w 2021 roku.

I to właśnie on ma być pierwszym inteligentnym zegarkiem w portfolio giganta z Cupertino posiadającym to rozwiązanie. Teraz w momencie, gdy zakładamy nasz Apple Watch na rękę musimy wprowadzić kod PIN. Oczywiście podczas korzystania z urządzenia ponowne wprowadzanie tego kodu nie jest potrzebne, ale bardzo możliwe, że producent stwierdził, że Touch ID byłoby jednak wygodniejszym rozwiązaniem dla samych użytkowników.

Touch ID może pojawić się w Apple Watch siódmej generacji

Zobacz także: Face ID może już niedługo zostać wykorzystane także w MacBookach Pro i iMacach

Nadal jednak nie wiemy, gdzie zostanie ukryty czytnik linii papilarnych. Plotki mówią zarówno o umiejscowieniu Touch ID w koronce jak i czytniku zintegrowanym z wyświetlaczem. Musimy jednak pamiętać o tym, że do tej pory Apple, jako jeden z nielicznych producentów, nadal nie wprowadził jakiegokolwiek urządzenia, które otrzymałoby właśnie czytnik linii papilarnych ukryty pod ekranem. Czy to oznacza, że rok 2020 będzie w tej kwestii rewolucją? Czas pokaże. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o wykorzystaniu Touch ID w Apple Watch? Korzystacie z inteligentnych zegarków? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!