Face ID może już niedługo zostać wykorzystane także w MacBookach Pro i iMacach

Face ID może już niedługo zostać wykorzystane także w MacBookach Pro i iMacach

Face ID jest bez wątpienia czymś naprawdę użytecznym w iPhonach. Jednak Apple chce iść o krok dalej i wykorzystać rozwiązanie to także w swoich mocniejszych laptopach oraz komputerach stacjonarnych. Teraz w sieci pojawił się nowy patent, który może wywołać u fanów marki sporo emocji!

MacBook i iMac z.. notchem?

Przyznam szczerze, że korzystając z iPhone’a 11 byłem bardzo zadowolony z Face ID. Momentalnie odzwyczaiłem się od czytnika linii papilarnych i rozwiązanie to bardzo przypadło mi do gustu. I rozumiem plany Apple dotyczące tego, aby coś podobnego wprowadzić także w MacBookach Pro czy iMaców. Laptopy czy komputery stacjonarne to bardzo często narzędzie pracy i wiele osób na dyskach trzyma dane, które nie koniecznie powinny trafić w niepowołane ręce. Face ID mogłoby być zawsze dodatkowym zabezpieczeniem, które pozwoliłoby jedynie właścicielowi włączyć komputer czy nawet w ten sposób bylibyśmy w stanie zabezpieczyć wybrane foldery lub dyski.

Face ID może już niedługo zostać wykorzystane także w MacBookach Pro i iMacach

Nowy patent Apple z tego też powodu jest czymś naprawdę ciekawym. Z drugiej patrząc na grafiki, które znajdziemy we wniosku patentowym mam wrażenie, że nie wszystkim fanom marki przypadnie to do gustu. W przypadku giganta z Cupertino Face ID nie bazuje na samej kamerze, ale także wykorzystuje dodatkowe sensory. Całość umieszczona jest oczywiście w charakterystycznym wcięciu nazywanym notchem. I wszystko wskazuje na to, że właśnie notch byłby wykorzystany także w MacBookach oraz iMacach.

Face ID może już niedługo zostać wykorzystane także w MacBookach Pro i iMacach

Zobacz także: Apple prezentuje nowego MacBooka Air. Tym razem także w wersji z czterema rdzeniami!

Oczywiście od patentu do wprowadzenia danego rozwiązania na rynek może minąć sporo czasu. Niemniej jednak ostatnie tygodnie przynoszą nam naprawdę sporo informacji na temat nowych patentów Apple i większość z nich zapowiada się naprawdę ciekawie. Jeśli faktycznie gigant z Cupertino postanowi wykorzystać pomysły te w praktyce to już niedługo na rynek mogą trafić naprawdę ciekawe sprzęty, a w tym rozwiązanie pozwalające na połączenie dwóch smartfonów w jedno urządzenie.

Na zdjęciu głównym znajduje się iPhone 11 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o Face ID? Czy waszym zdaniem wprowadzenie tej technologii do MacBooka oraz iMaca ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!