TP-Link Tapo C210 – Twój domowy monitoring

TP-Link Tapo C210 - Twój domowy monitoring

Szukasz kamery, która zintegruje się z Twoim systemem Smart Home, a dodatkowo będzie chronić Twojej własności nawet w nocy? Dobrze trafiłeś, bo właśnie sprawdziliśmy obrotową kamerę TP-Link Tapo C210.

Jaką specyfikacją cechuje się obrotowa kamerka WiFi TP-Link Tapo C210? Już wymieniamy:

  • Matryca: 1/2.8″
  • Rozdzielczość obrazu: 3 MP, 2304 x 1296 pikseli
  • Kąt widzenia: 360 stopni
  • Łączność: WiFi 2.4 GHz, zarządzanie za pomocą aplikacji mobilnej na Android i iOS
  • Kompresja wideo: H.264, 15 FPS
  • Funkcje: tryb nocny, detekcja ruchu, detekcja dźwięku, dwukierunkowe audio, powiadomienia na komórkę, obrót w pionie i w poziomie
  • Dodatkowe informacje: slot na kartę pamięci microSD, doświetlanie diodami LED
  • Wymiary: 117,7 x 86,6 x 85 mm
  • Zestaw: zasilacz, zestaw montażowy, podstawa kamery, instrukcja obsługi

TP-Link Tapo C210 to niewielka kamerka, która została zachowana w formie “grzybka”. To bardzo ważne, bowiem zapowiada nam, że kąt widzenia to 360 stopni. I jest to prawdą, bowiem konstrukcja jest ruchoma i może swoim “wzrokiem” objąć właśnie pomieszczenie dookoła siebie.

Kamerka Tapo nagrywa obraz w rozdzielczości 3 MP. Wideo zapisywane jest na karcie pamięci, którą sami wkładamy do odpowiedniego slotu. Warto też dodać, że urządzenie oferuje dedykowany tryb nocny – jest to możliwe dzięki nagrywaniu w podczerwieni, a także Tapo wykryje ruch w odległości do 9 metrów.

TP-Link Tapo C210 - Twój domowy monitoring
TP-Link Tapo C210

No tak, wykrywanie ruchu, bo Tapo C210 jest też w stanie wykrywać ruch. Jest to ważne, jak nas nie ma w domu, a ktoś zamierza się włamać. Tym samym jak tylko kamerka ruch wykryje, to my dostaniemy stosowne powiadomienie na smartfon.

Kamerka ma też dwukierunkowe audio. Co to oznacza? Wbudowany mikrofon pozwala nam nasłuchiwać tego, co dzieje się w pomieszczeniu. Głośnik natomiast sprawia, że my też jesteśmy słyszalni. Jest to wygodne zwłaszcza jak Tapo C210 wykorzystujemy jako elektroniczną nianię lub nadzorujemy pobyt pupila kiedy nas nie ma w domu.

TP-Link Tapo C210 - Twój domowy monitoring
TP-Link Tapo C210

Wracając jeszcze do zapisu, to transmisja jest zabezpieczana 128-bitowym szyfrowaniem AES z SSL/TLS. Ponadto jest też opcja uruchomienia trybu prywatnego. Wtedy to kamera natychmiastowo stopuje rejestrowanie obrazu. Tym samym właśnie zachowujemy prywatność, ale też monitoring nie jest potrzebny jak chociażby jesteśmy w danym pomieszczeniu.

TP-Link Tapo C210 - Twój domowy monitoring

Dzięki dedykowanej aplikacji Tapo możemy zdalnie sterować kamerą. Po pierwsze, jest opcja uruchomienia dwukierunkowej komunikacji audio, ale też możemy przejrzeć zapisy nagrań.

Aplikacja umożliwia także ustawienie harmonogramu nagrań. Kamera wtedy automatycznie rejestruje obraz w oparciu o wyznaczony harmonogram, niezależnie od tego, czy wykryje w tym czasie ruch. Jeśli jest to potrzebne, to jest też opcja ustawienia stałego kąta nagrywania. Wtedy to kamerka automatycznie ustawi się na taki profil, jak potrzebujemy.

Jeśli mamy kilka kamerek C210, to aplikacja umożliwia nam wygodny podgląd z wielu kamer na raz. W zasadzie będzie to przypominać monitoring rodem z profesjonalnych systemów. Jednocześnie możemy połączyć 32 kamery.

TP-Link Tapo C210 to wszechstronna kamera obrotowa WiFi, która może być skuteczną formą zabezpieczenia naszego domu i będzie wygodnym monitoringiem. Innych może zadowolić opcja wykorzystania urządzenia jako elektroniczną nianię dla dziecka, dzięki czemu nie potrzeba kupować kilka sprzętów robiących w zasadzie to samo. No i finalnie C210 to też dobry sprzęt, który przyda się, jak mamy pupila, którego często zostawiamy samego w domu. Wtedy to o każdej porze możemy podejrzeć co robi, a dwukierunkowe audio pozwala na skontaktowanie się.

Materiał powstał przy współpracy z marką TP-Link

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!