5G za wolne dla Trumpa? Prezydent Stanów Zjednoczonych chce jak najszybszego wprowadzenia 6G

donald trump
fot. Gage Skidmore

Rok 2019 będzie bez wątpienia rokiem sieci 5G. Producenci coraz śmielej prezentują smartfony pozwalające korzystać z dobrodziejstw tej technologii, a poszczególne kraje rozbudowują infrastrukturę sieci. Donald Trump chce jednak iść o krok dalej!

USA pozostaje daleko w tyle

Donald Trump opublikował na swoim oficjalnym koncie w serwisie Twitter posty odnoszące się bezpośrednio do sieci 5G, o której w ostatnich tygodniach jest wyjątkowo głośno. Prezydent Stanów Zjednoczonych chce błyskawicznego wprowadzenia sieci 5G, a także rozpoczęcia prac, które zaowocują opracowanie technologii przyszłości – 6G. Oczywiście wpis Donalda Trumpa trzeba dotyczący 6G trzeba traktować jako pewnego rodzaju żart. Na tą chwilę 5G dopiero raczkuje, a następca tego rozwiązania zapewne pojawi się dopiero za kilka lat. Niemniej jednak prezydent USA ma jednak trochę racji.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1098581869233344512

Na tą chwilę Stany Zjednoczone pozostają daleko w tyle za Chinami jeśli chodzi o pracę nad 5G. Amerykańskie firmy powinny zrobić wszystko i dołożyć wszelkich starań aby to co ma być przyszłością stało się teraźniejszością. USA nie chce blokować rozwiązań azjatyckich producentów, a wygrać z nimi w uczciwej konkurencji. I trzeba przyznać, że wpis Donalda Trumpa daje do myślenia. Jeśli sam prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdza, że państwo przegrywa walkę z konkurencją to coś w tym musi być. Czy to oznacza, że amerykańskie firmy nagle ruszą do kontrataku? Nie wyciągałbym tak daleko idących wniosków, ale możliwe, że słowa prezydenta sprawią, że rozwój sieci 5G będzie jeszcze szybszy.

Zobacz też: Możliwe, że USA zmieni swoje nastawienie na chińską technologię!

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1098583029713420288

Jednak na pełną infrastrukturę sieci 5G będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Wprawdzie niektóre kraje już zapowiedziały, że w tym roku pierwsi użytkownicy będą mogli korzystać z dobrodziejstw nowej technologii, ale zanim pojawi się ona w całej Europie minie sporo czasu. Realną datą wprowadzenia 5G może być rok 2020. Wtedy też i w Polsce powinniśmy móc korzystać z sieci zapewniającej nawet 20-krotny lepszą prędkość pobierania niż 4G. Jest na co czekać!

Co myślicie o sieci 5G? Czekacie na jej wprowadzenie do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz
Total
1
Share