Trzy ruchy by napisać wiadomość? ParrotOne ułatwi komunikację osobom niepełnosprawnym!

parrotone

Polski start-up ParrotOne właśnie zaprezentował nową aplikację mobilną, która ułatwi komunikację osobom mającym trudności z pełną sprawnością rąk i dłoni. Polskie rozwiązanie pozwoli ograniczyć liczbę ruchów wymaganych do pisania wiadomości do minimum!

ParrotOne pomoże w komunikacji

Polski start-up wyszedł na przeciw potrzebom osób mających manualne problemy z obsługą dotykowych klawiatur. Wyzwania z tym związane są bardzo dobrze znane pomysłodawcy aplikacji – Piotrowi Lewandowskiemu – który ze względu na niepełnosprawność sam ma problemy z pisaniem na klawiaturze wirtualnej. Projektując tę aplikację myślał on przede wszystkim o tym, jak ułatwić sobie życie, gdy w międzyczasie okazało się, że osób z takimi problemami jest znacznie więcej, nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie.

parrtone

ParrotOne umożliwia pisanie długich zdań przy pomocy zaledwie kilku kliknięć. Wybierając daną literę na klawiaturze, w bocznej części ekranu pojawiają się sugerowane zdania oraz ich części, wraz z listą możliwych słów. Przykładowo naciskając literę “C”, aplikacja zasugeruje m.in. zdanie “Cześć, co u Ciebie?”. Co więcej, im więcej używa się aplikacji, tym dopasowania są lepsze – uczy się ona zachowań użytkowników, dzięki czemu liczba wymaganych do napisania wiadomości ruchów jest jeszcze mniejsza. Szczególnie powinno pomóc to osobom, których mięśnie są osłabione i nie pozwalają na zbyt dużo czynności.

Sprawdź też: Google Maps jest intensywnie rozwijane! Już niebawem żaden taksówkarz nas nie oszuka!

Wraz ze startem aplikacji użytkownicy otrzymają do dyspozycji słowniki w trzech językach – polskim, angielskim oraz hiszpańskim, wraz z funkcją tłumacza. Twórcy ParrotOne zapowiadają jednak, że kolejne języki pojawiać się będą z nowymi aktualizacjami rozwiązania. Co więcej, ParrotOne to nie tylko komunikator, ale także aplikacja społecznościowa z funkcją tablicy prywatnej/publicznej, która pozwoli osobom z niepełnosprawnościami zawierać nowe znajomości, a nawet szukać pracy – firmy także mogą zakładać specjalne profile.

parrtone

Twórcy gwarantują także bezpieczeństwo konwersacji. Wszystkie wiadomości są szyfrowane, a sama aplikacja ParrotOne nie zbiera żadnych danych pod kątem profilowania użytkowników w celach reklamowych.

Dostępność

Aplikacja ParrotOne w języku polskim i angielskim dostępna jest od dzisiaj do pobrania za darmo w Sklepie Play. Dodatkowo, jeśli jakiś użytkownik będzie chciał wspomóc rozwój projektu, przygotowana została wersja premium, która oferuje alternatywne motywy graficzne dla aplikacji, możliwość wstawienia większej liczby zdjęć profilowych, a także możliwość sprawdzania, kto odwiedził nasz profil. Firmy natomiast w wersji premium otrzymają wgląd w statystyki i oraz możliwość promowania swoich postów.

Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z faktu, że rodzimy produkt oferuje tak wiele – pokazuje to, że start-upy nie tylko biorą pieniądze od inwestorów. Liczę na to, że ParrotOne zdobędzie popularność nie tylko w naszym kraju, ale także na arenie międzynarodowej.

Co myślicie o ParrotOne? Podoba Wam się idea tego projektu?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!