Twitter buduje mury i zabrania reklamowania innych social media

twitter

Jeśli ktoś obserwuje świat social media, to z pewnością nie umknęły mu ostatnie zmiany na platformie Twitter. Po przejęciu portalu przez Elona Muska, Twitter przeszedł wiele zmian i… odpływów. Jak się okazuje, nowe zmiany w regulaminie mają oznaki “budowania murów”.

Twitter nie chce reklamowania innych social media

Twitter jakiś czas temu został przejęty przez Elona Muska. Wywołało to sporą ucieczkę użytkowników na Mastodona. Kolejne zmiany sprawiały, że generowano kolejne fale migracji i to nawet większe od poprzednich. Ostatnie wydarzenia mogą sprawić, że stanie się tak kolejny raz.

Kilka dni temu zrobiło się głośno na Mastodonie, bowiem niektórzy użytkownicy Twittera byli blokowani. W tym mowa o @JoinMastodon, czyli profilu, który promował portal Mastodon. Ponadto okazało się, że niektórzy użytkownicy nie mogli wrzucać do swojego opisu konta hiperłącza do profili na Mastodonie.

Teraz jednak pojawiły się zasady, które odpowiadają za ten stan rzeczy. W weekend Twitter zablokował linki z takich platform jak Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr i Post. Blokada podobno objęła nawet takie serwisy jak Linktree, który w zasadzie był prostą stroną z linkami do przeróżnych social media danej osoby. Twitter jednak zezwolił na crossposting (jednoczesne publikowanie tego samego posta w wielu miejscach).

Ponadto Twitter chce usuwać konta, które powstały tylko w celu promocji innych social media. Ale co ciekawe, konto Mastodona zostało odblokowane i w zasadzie od razu twórcy odpowiedzieli na dziwne zasady Twittera.

Musiałem powyższy tweet wrzucić w inny sposób. Dlaczego? Otóż konto Twitter Support usunęło posty z tymi nowymi zasadami. Podobno zamiast tego pojawiła się ankieta pytająca czy portal powinien posiadać politykę, która blokowałaby tworzenie lub używanie już istniejących kont do reklamowania innych platform social media. Warto dodać, że wiele osób dodaje nazwę swojego konta w Fediwersum nawet w nicku na Twitterze.

Jak już mówimy o Fediwersum, to zapraszamy do obserwowania nas na Mastodonie!

Źródło: Techcrunch, android.com.pl, Mastodon

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!