Twórca Magisk Manager będzie pracował nad bezpieczeństwem Androida

magisk

Magisk Manager to aplikacja znana wśród użytkowników Androida, którzy chętnie modyfikują swoje urządzenie. Jak się okazuje, twórca tego narzędzia zaczął pracować dla… Google i to w dziale zabezpieczeń systemu Android.

Magisk Manager

Magisk Manager to popularne narzędzie na urządzenia z Androidem, które pozwala nam na zarządzanie prawami root. Aplikacja szybko zyskała na popularności, a następnie zastąpiła inny, podobny program – SuperSU. Ponadto w Magisk znajdziemy tzw. Magisk Modules, które oferują nam świetną funkcjonalność. Mowa tu chociażby o Magisk Hide, co pozwala nam ukryć roota przed aplikacjami bankowymi czy Google Pay (dzięki czemu te programy nam działają). Za aplikacją stoi osoba Hung-Lin “John” Wu.

Twórca Magisk Manager będzie pracować nad bezpieczeństwem Androida

Jak się okazuje, twórca Magisk Manager ma pracować dla Google. Mało tego, mowa tu o dziale zajmującym się bezpieczeństwem. Trzeba przyznać, że to całkiem trafione, bowiem Magisk to właśnie łamanie zabezpieczeń w celu uzyskania pełnej kontroli nad systemem przez właściciela urządzenia. Twórca teraz będzie mógł pracować po drugiej strony barykady, co z pewnością pozwoli mu na jeszcze lepsze zrozumienie Zielonego Robocika.

Co z Magisk Manager? John Wu twierdzi, że praca w Android Platform Security daje mu pewną elastyczność, co ma pozwolić mu rozwijać inne projekty. Z tego co nam wiadomo, to Google nie zakazało Johnowi dalszego rozwoju Magisk, a więc możemy liczyć na kolejne aktualizacje tego oprogramowania.

Korzystaliście kiedyś z Magisk Manager? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!