Twórcy Pokemon GO wprowadzają kolejne zmiany mające zachęcić użytkowników do pozostania w domu

pokemon go pikachu w kapeluszu

Pokemon GO to bez wątpienia gra, o której sporo was zdążyło już zapomnieć, ale nadal cieszy się ona sporą popularnością na całym świecie. Twórcy tej produkcji już jakiś czas temu wprowadzili zmiany mające ułatwić granie w domu. Teraz Niantic idzie o krok dalej i już niedługo gracze będą mogli liczyć na kolejne usprawnienia ułatwiające grę bez wychodzenia na zewnątrz!

#zostańwdomu z Pokemon GO

Niantic ogłosiło kilka zmian, które mogą okazać się naprawdę ciekawe dla fanów Pokemon GO. Przede wszystkim firma już niedługo ma zaktualizować Adventure Sync. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej śledzić aktywność użytkownika w domu czy mieszkaniu. Tym samym nawet w momencie, gdy sprzątamy, gotujemy czy wykonujemy jakiekolwiek inne domowe czynności będzie zaliczany dystans, który potrzebny jest między innymi do tego, aby wykluć jajka zawierające nowe Pokemony. To jednak jeszcze nie wszystko.

Twórcy Pokemon GO wprowadzają kolejne zmiany mające zachęcić użytkowników do pozostania w domu

Jeśli gracie w Pokemon GO to bez wątpienia znacie system rajdów. Rajdy tak naprawdę umożliwiają nam udział w walkach, w których nie walczymy sami, a z innymi graczami czy znajomymi. Walka w drużynie pozwala nam walczyć z dużo mocniejszymi Pokemonami oraz zdobywanie jeszcze większej ilości nagród czy doświadczenia. Do tej pory, aby wziąć udział w rajdzie musieliśmy wyjść z domu i udać się do wybranej lokalizacji. Teraz sytuacja wygląda inaczej.

Zobacz także: Pokemon GO „zachęca” użytkowników, aby zostali w domach. Nie są to jednak drastyczne kroki…

Niantic chce, aby gracze mogli brać udział w rajdach nawet wtedy, gdy nie wychodzą z domu czy mieszkania. Według twórców Pokemon GO powinno to sprawić, że jeszcze większa ilość osób będzie grać w grę właśnie z miejsca swojego zamieszkania. Oczywiście w najbliższych tygodniach możemy być świadkami kolejnych aktualizacji, które wprowadzą jeszcze więcej tego typu funkcji, ale pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o nowych funkcjach w Pokemon GO? Gracie nadal w tę grę? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!