Ubuntu 18.04.4 LTS już jest! Nowości są drobne, ale warte odnotowania

ubuntu

Jeszcze przez następne dwa miesiące Ubuntu 18.04 pozostaje najnowszym LTS-em, na którym to bazuje wiele innych dystrybucji Linuxa. System ten otrzymuje tylko ważne i dobrze przygotowane aktualizacje i nie inaczej jest w przypadku tej najnowszej, do wersji 18.04.4 LTS. Nowości są drobne, ale warte odnotowania.

Ubuntu 18.04 miało swoją premierę w kwietniu 2018 roku i póki co pozostaje najnowszym wydaniem LTS, czyli takim o długim okresie wsparcia. Co jakiś czas system ten otrzymuje aktualizacje, które podnoszą poziom zabezpieczeń oraz wprowadzają ważne i przydatne udogodnienia. Nie inaczej stało się i teraz, bowiem Ubuntu 18.04 zostało uaktualnione do wersji czwartej.

Warto zobaczyć: Regolith Linux 1.3 już jest! Co nowego w Ubuntu z i3-wm?

Ubuntu 18.04.4 LTS

Aktualizacja do 18.04.4 nie wnosi wiele ważnych nowości, jednak daje nam to, co potrzebne. Przede wszystkim naprawia wiele błędów, między innymi ten, który nie pozwalał na wyłączenie komputera prosto z instalatora systemu GUI. Ponadto wprowadzono nowe jądro Linuxa (w wersji 5.3), dzięki czemu o wiele więcej urządzeń będzie chciało współpracować z systemem. Nie można zapomnieć o takich elementach, jak usunięcie usług Amazona z systemu, uaktualnień dla menedżera paczek snapd oraz aktualizacji dla aplikacji systemowych, między innymi Mozilla Thunderbird. Poprawek doczekał się również sklep z aplikacjami GNOME Software.

Warto przeczytać: Cóż za zmiana! Ubuntu pozbywa się usług Amazona

Jeśli korzystasz z Ubuntu 18.04 LTS to aby otrzymać aktualizację do wersji 4. nic nie musisz robić – zapewne wszystkie nowości już masz zainstalowane. Natomiast jeśli chcesz zacząć korzystać z tego systemu to zainstalujesz go już z tymi wyżej wymienionymi elementami.

Korzystacie z Ubuntu? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!