Ubuntu 20.04 z dedykowanym ciemnym motywem Yaru!

Ubuntu 20.04 z dedykowanym ciemnym motywem Yaru!

Ubuntu to system, który nieustannie jest rozwijany. Nie chodzi tutaj tylko o rozwój komponentów “pod maską”, dzięki którym OS działa szybciej i stabilniej, ale również o ten związany z interfejsem użytkownika. Już od kilku lat UI w Ubuntu nazywane jest jednym z najlepszych w świecie Linuxa, a teraz element ten stanie się jeszcze lepszy! Dlaczego? Otóż deweloperzy znacznie ulepszyli motyw graficzny Yaru i rozszerzyli go o dedykowany tryb ciemny.

Ubuntu z trzema dedykowanymi motywami graficznymi

Jak wiemy, standardowo w Ubuntu mamy jeden temat graficzny Yaru, który w nocy może nas nieco razić. Element ten jeszcze bardziej irytował, jeśli zestawimy go z Windowsem, który już od jakiegoś czasu oferuje dedykowany ciemny motyw. Nie musimy jednak daleko szukać – Pop!_OS oraz Linux Mint również oferują takie udogodnienie. Co prawda, można zdecydować się na motyw z zewnętrznego źródła, jednak takowy często błędnie integruje się z przeróżnymi aplikacjami. Canonical nie miało wyboru i musiało nieco dogonić konkurencję.

Zobacz również: Ubuntu 20.04 LTS już dostępne do pobrania! Póki co w wersji Daily Builds

Postanowiono więc główny motyw Yaru rozdzielić na trzy różne – Yaru Light, Yaru Standard oraz Yaru Dark. Pierwsze dwa świetnie sprawdzą się podczas dnia, jednak będą drażniące w nocy. Rozwiązaniem tego problemu jest Yaru Dark, który będzie wyświetlał przyjemne dla oka (w nocy) ciemne barwy. Przypuszczam jednak, że większość użytkowników uruchomi ciemny temat na stałe.

Ubuntu 20.04 z dedykowanym ciemnym motywem Yaru!

Nowy system związany z motywami zostanie dodany do Ubuntu 20.04 LTS. Póki co, jest to największa zmiana, która zawita w tym OS-ie. Tak jak oznaczenie kodowe wskazuje, nowa wersja Ubuntu zadebiutuje już w kwietniu tego roku. Myślę, że jest na co czekać :).

Jak podoba się Wam nowe podejście do motywów w Ubuntu? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!