Ubuntu 22.04 LTS Daily Builds już dostępne! Można swobodnie obserwować nowości

Ubuntu 21.10
Ubuntu 21.10

Następne wydanie Ubuntu będzie naprawdę ważne, bowiem będzie to przyszły LTS, a więc wersja o długim okresie wsparcia. To właśnie na ten system przerzucą się wszelkie firmy korzystające właśnie z produktu Canonical, a zwłaszcza Ci którzy teraz mają Ubuntu 18.04. Właśnie rozpoczęto udostępnianie Daily Builds.

Obrazy Ubuntu 22.04 Daily Builds już są udostępniane

Właśnie firma Canonical rozpoczęła udostępnianie Ubuntu 22.04 LTS w wersjach Daily Builds. Są to codziennie udostępniane obrazy systemu, które na bieżąco zawierają dodawane nowości. To właśnie dzięki nim dowiemy się co takiego wyląduje w tym systemie.

Ubuntu 22.04 LTS Jammy Jellyfish jest ważnym wydaniem systemu. Przede wszystkim dlatego, że jest to odsłona o długim, minimum pięcioletnim okresie wsparcia. To właśnie na to wydanie będą decydować się między innymi użytkownicy firmowi, gdzie to właśnie Linux jest wykorzystywany. Naprawdę wiele firm różnego rodzaju polega na tym systemie zamiast Windowsa czy macOS. Ubuntu wydaje się być stabilnym i wygodnym wyborem, co ma swoje potwierdzenie w rzeczywistości.

Ubuntu 21.10
Ubuntu 21.10

Co nowego wyląduje w Ubuntu 22.04? Tutaj ciężko cokolwiek konkretnego powiedzieć. Spodziewamy się nowości związanych z aplikacjami Snap, które powinny uruchamiać się szybciej. Liczymy również na GNOME 41, a także migrację wszystkich aplikacji do wersji 41. W Ubuntu 21.10 mamy spory nieporządek, bowiem niektóre aplikacje pochodzą z wersji 38, a niektóre z 41. Samo środowisko natomiast jest w wersji 40.

Ubuntu 22.04 LTS pojawi się w kwietniu 2022 roku.

Źródło: 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!