Ubuntu Kylin z nową wersją środowiska graficznego – poznajcie UKUI 3.0!

Ubuntu Kylin z nową wersją środowiska graficznego - poznajcie UKUI 3.0!

Ubuntu Kylin to jedna z oficjalnych odsłon Ubuntu, która wykorzystuje inne środowisko graficzne, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Ubuntu Mate, Xubuntu czy Kubuntu. O jakie środowisko chodzi? O UKUI, które właśnie zostało zaktualizowane do wersji 3.0.

Ubuntu Kylin to jedna z oficjalnych odsłon Ubuntu, która wykorzystuje inne środowisko graficzne, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Ubuntu Mate, Xubuntu czy Kubuntu. Ubuntu Kylin nie jest jednak tak popularne jak przed chwilą wymienione Ubuntu Flavours. Dlaczego? Otóż Kylin jest systemem od Canonical przeznaczonym na rynek chiński.

UKUI, jak nawet sama nazwa wskazuje (Ubuntu Kylin User Interface), jest środowiskiem graficznym opracowanym na potrzeby Ubuntu Kylin. Warto również wspomnieć, że UKUI jest forkiem popularnego MATE, czyli forka GNOME2. UKUI jednak wygląda kompletnie inaczej, a jego design jest wzorowany na Windows 7 oraz częściowo Windows 10.

Warto przeczytać: Ubuntu 18.04.4 LTS już jest! Nowości są drobne, ale warte odnotowania

Ubuntu Kylin z UKUI 3.0

w UKUI 3.0 postanowiono nieco odejść od upodobniania do Windowsa 7. W tym celu dosyć dogłębnie przebudowano środowisko graficzne wykorzystując biblioteki Qt (podobnie jak ma to miejsce w KDE). Od teraz elementy systemowe są przezroczyste oraz mają stonowaną, ciemną kolorystykę. To nieźle uzupełnia się z barwami innych elementów, chociażby preinstalowanych ikon oraz tapet. Ponadto użytkownik od teraz może korzystać z pełnoekranowego menu z aplikacjami, podobnie jak ma to miejsce w GNOME.

Ubuntu Kylin z nową wersją środowiska graficznego - poznajcie UKUI 3.0!

W naszym świecie zachodnim Ubuntu Kylin nie jest zbyt popularnym systemem. Oczywiście nie ma w tym niczego złego, wszak OS ten jest przeznaczony na rynek chiński, gdzie podobno jest naprawdę rozpoznawalny. Mało tego, Kylin zostało zintegrowane z wieloma chińskimi usługami, dzięki czemu korzystanie z systemu jest naprawdę przyjemne.

Jak Wam podoba się Ubuntu Kylin z UKUI 3.0? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!