Ubuntu Unity 21.04 już zostało wydane. Co nowego dodano?

Ubuntu Unity
Ubuntu Unity 21.04

Ubuntu Unity Remix to projekt, który śledzę od samego początku. Ba! Nawet można powiedzieć, że biorę w nim pewnego rodzaju udział. Twórca dotrzymał harmonogramu i właśnie wypuścił Ubuntu Unity w wersji 21.04 Hirsute Hippo!

Ubuntu Unity to projekt stworzony przez dewelopera kryjącego się pod imieniem Rudra. Jego celem jest dostarczenie niezwykłych wrażeń z obcowania z systemem operacyjnym, które niegdyś dawało nam Ubuntu 16.04 LTS. Głównie chodzi oczywiście o środowisko graficzne Unity, które było naprawdę wygodne i niezwykle przyjemne. Pomimo tego, ze Canonical przerzuciło się na GNOME, Rudra chce dalej pracować nad Unity, czego owocem jest właśnie Ubuntu Unity, które kandyduje na miano „Ubuntu Flavour”.

Ubuntu Unity 21.04 już jest!

Ubuntu Unity 21.04 Hirsute Hippo zostało wydane w tym samym momencie, co standardowa edycja Ubuntu. Co więc nowego w wersji ze środowiskiem Unity? Przede wszystkim dostajemy Linux Kernel 5.11. Ponadto bazą jest – co oczywiste – najnowsze Ubuntu 21.04. Do motywu Yaru-Unity7 dodano nową ikonę launchera przygotowaną przez społeczność. Nie zabrakło również nowych tapet także autorstwa Community, a dokładnie Allana Carvalho. Niektórzy dostrzegą nowy motyw.

Znalazło się również miejsce na pewne zażegnanie błędów. Przede wszystkim naprawiono aplikację Monitor systemu (gnome-system-monitor). Dodatkowo rozwiązano błąd z brakiem powiadomień po zmianie głośności i/lub jasności ekranu. Także aplikacje Snap powinny teraz działać lepiej.

Ubuntu Unity 21.04 jest już dostępne do pobrania na >>tej stronie<<. Okres wsparcia systemu to 9 miesięcy, czyli tak jak w przypadku regularnej wersji Ubuntu.

Jak Wam się podoba Ubuntu Unity 21.04? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!