Udoskonalone Apple AirPods zadebiutują w przyszłym roku, a nowa wersja w 2020

apple airpods 2

Apple AirPods rozpoczęły trend całkowicie bezprzewodowych słuchawek. Oczywiście już wcześniej istniały tego typu sprzęty, ale dopiero produkt giganta z Cupertino sprawił, że wzrok użytkowników zwrócił się właśnie w ich stronę. Najprawdopodobniej na drugą wersję będziemy musieli jeszcze poczekać!

Zupełnie nowe AirPods dopiero w 2020?

Bezprzewodowe słuchawki Apple są jednym z najpopularniejszych produktów amerykańskiego giganta i wszystko wskazuje na to, że już w najbliższym czasie mogą stać się numerem jeden. Tak przynajmniej sądzi Ming-Chi Kuo czyli jeden z analityków producenta z Cupertino. Oczywiście jego słowa to jedynie analiza, która nie koniecznie musi pokryć się z rzeczywistością, ale, przynajmniej w przeszłości, wiele jego analiz okazywało się faktem. Zgodnie z raportem Ming-Chi Kuo w 2019 roku nie mamy zobaczyć drugiej generacji Apple AirPods.

apple airpods 1
Pierwsza generacja Apple AirPods

Przyszły rok ma przynieś nam odświeżoną wersję urządzenia. Już w pierwszym kwartale na rynek mają trafić nowe słuchawki z etui, które wspiera bezprzewodowe ładowanie. Apple zapowiedziało wykorzystanie tej technologii we wrześniu 2017 roku, więc to, że w końcu trafi ona do AirPodsów było wręcz pewne. Niestety, ale możliwość ładowania bezprzewodowego ma przynieść wzrost ceny. Szacuje się, że niektóre elementy mogą być droższe aż o 60%, a co za tym idzie końcowa cena produktu może być znacznie większa niż pierwszej generacji bezprzewodowych słuchawek Apple.

Według Ming-Chi Kuo druga generacja AirPods zadebiutuje dopiero w 2020 roku. Chiński analityk nie przedstawił jednak jakichkolwiek danych dotyczących specyfikacji słuchawek. Według jego słów do końca 2021 roku Apple ma sprzedaż ponad 100 milionów AirPods. W 2017 roku gigantowi z Cupertino udało się sprzedać 17 milionów słuchawek, a co za tym idzie prognozy te wydają się bardzo możliwe. Pamiętajmy jednak o tym, że sytuacja na rynku mobilnym zmienia się w bardzo szybkim tempie, a co za tym idzie bardzo ciężko przewidzieć co wydarzy się za trzy lata. Najbardziej prawdopodobną zapowiedzią jest ta o przyszłorocznej odświeżonej wersji pierwszej generacji AirPods. O ile Apple podniesie cenę dodając bezprzewodowe ładowanie? Tego powinniśmy dowiedzieć się już niedługo.

Korzystacie z Apple AirPods? A może czekacie na drugą generację słuchawek giganta z Cupertino? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!