Unravel Two – czyli jak dbać o włóczkę.

Unravel Two - czyli jak dbać o włóczkę.

Unravel Two to gra, która pokazuje nam jak ważne jest posiadanie kogoś bliskiego. Tak, dobrze słyszycie, gra z morałem i z wspaniałą opowieścią. Jest to coś, kto każdy fan platformówek, w nieco ciekawszej formie, powinien posiadać w swojej kolekcji.

Unravel Two to gra z morałem? Jak to?

Gre rozpoczyna intro, gdzie nasz główny bohater Yarn – włóczka, pada ofiarą wypadku podczas sztormu. Gdy budzi się na brzegu, wśród ogromu rzeczy ze statku, odnajduje drugą włóczkę i łączy się z nią sznureczkiem. Warto w trakcie najczarniejszych chwil w życiu mieć kogoś, na kim będzie można polegać – tu właśnie rozpoczyna się nasza przygoda.

Gameplay

Gra, jak już w tytule możemy zauważyć (Nierozwiązywalna dwójka) opiera się w pełni na współpracy. Uwaga, przejście tytułu w pojedynkę, jest bardzo problematyczne! Ty oraz Twój kompan jesteście nierozłącznie związani włóczką, którą trzyma moc przyjaźni – rozkoszne co? Wszystkie napotkane trudności, musicie przechodzić razem. W grze napotykacie różne rzeczy, często łamigłówki, do których dojść musicie wspólnymi siłami. To, że postacie wykonane są z włóczki, odgrywa kluczową rolę w całej rozgrywce. Bohaterowie potrafią rozwijać nitkę i używać jej jak liny, by huśtać się na niej lub ciągnąć za sobą niektóre przedmioty. Wszystkim tym rządzi rozbudowany silnik fizyczny. Noszenie siebie na rękach, podciąganie siebie nawzajem na włóczce, a przede wszystkim, pilnowanie, żeby żaden z was nie zaplątał się we włóczkę pozostawioną przez drugiego gracza – ot, prosta symbioza.

Unravel Two - czyli jak dbać o włóczkę.

Wątek główny i co dalej?

Oprócz głównej historii w Unravel, gdzie w tle znajdziemy miłe dla oka cutscenki z wspomnień dwóch nastolatków, które niestety nic do rozgrywki nie wnoszą, znajdziemy też sporo misji pobocznych. Są to drobne levele z łamigłówkami, na których mamy okazje uratować kolejne włóczki, a co za tym idzie – zmienić nasz wygląd. Jest to moim zdaniem całkiem przyjemny dodatek, ponieważ kiedy zaczynasz mieć dość wątku głównego, śmigasz sobie na taką krótką łamigłówkę i resetujesz umysł. Poza tym nie wiem jak wam, ale mi zawsze gra się lepiej, kiedy mogę spersonalizować swoją postać.

Unravel Two - czyli jak dbać o włóczkę.

Własne przemyślenia?

Osobiście uważam, że w grze dużą rolę odgrywa jej klimat. Nie jest to gra, w którą można grać godzinami, jednak jak ktoś się zaweźmie, to całość wątku głównego zajmie około 4-5 godzin rozgrywki (z przerwą na siku). Jeśli macie z kim grać, kochacie powolnie płynącą fabułę i dosyć przyjemny i ciekawy sposób gry, opierający się w pełni na współpracy, to Unravel Two będzie idealną grą dla was. Gra posiada również piękny podkład muzyczny, na który z pewnością zwrócicie uwagę.

Unravel Two - czyli jak dbać o włóczkę.

Jak bardzo ucierpi Twój portfel?

Otóż tutaj was zaskoczę. Gra mimo swojej popularności i dobrej renomy wcale nie jest tak droga jak mogłoby się wydawać. Aktualnie jej ceny wyglądają następująco: PlayStation Store jest to 84zł, z czego teraz złapiecie ją na przecenie za jedynie 33zł! Na Xbox One cena aktualnie wynosi 56zł, natomiast na Nintendo Switch jest to około 70zł.

Co myślicie o tej naciskającej na kooperacje gierce? Mielibyście z kim podzielić się włóczką?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!