Użytkownicy mają dość procesorów Samsunga i przygotowali petycję do producenta

Użytkownicy mają dość procesorów Samsunga i przygotowali petycję do producenta

Myślę, że Exynosy doskonale znają wszyscy fani Samsunga oraz osoby, które od dłuższego czasu śledzą rynek mobilny. Co ciekawe sami użytkownicy wydają się nie do końca zadowoleni z działania tych układów. Teraz w sieci pojawiła się petycja skierowana bezpośrednio do koreańskiego producenta!

Czy Samsung może przestać używać Exynosów?

Tak naprawdę smartfony Samsunga trafiają bardzo często na rynek w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to ta z procesorem z serii Exynos oraz aparatami stworzonymi przez koreańskiego giganta. I to właśnie ta wersja dostępna jest na rynku globalnym, a w tym i w naszym kraju. To jednak tylko jedna z konfiguracji. Dodatkowo Samsung przygotowuje także wersje z jednostkami Qualcomma oraz matrycami Sony. I według wielu testów czy badań to właśnie Snapdragony wypadają zdecydowanie lepiej od Exynosów. Z tego też powodu powodu na stronie Change.org powstała petycja skierowana bezpośrednio do Samsunga.

Użytkownicy mają dość procesorów Samsunga i przygotowali petycję do producenta

W petycji tej fani marki proszą koreańskiego giganta, aby ten raz na zawsze zrezygnował z produkowania smartfonów pracujących pod kontrolą gorszych, przynajmniej zdaniem twórców petycji, procesorów. W czym zatem Snapdragon jest lepszy od Exynosa? Twórca petycji zaznacza, że procesory Qualcomma oferują dużo większą wydajność, a dodatkowo zużywają zdecydowanie mniej energii. Co więcej wykorzystanie w aparatach matryc Sony sprawia, że zdjęcia są jeszcze lepsze od tych wykonywanych przy pomocy matryc Samsunga.

Zobacz także: Kolejne plakaty zapowiadające premierę Vivo S6 5G pojawiły się w sieci

W momencie pisania tekstu zebrano już ponad 20000 podpisów. Niemniej jednak nie chce mi się wierzyć w to, że koreański gigant porzuci własne jednostki na rzecz procesorów Qualcomma. Bez wątpienia korzystanie z Exynosów jest zarówno łatwiejsze jak i tańsze, a dodatkowo zapewnia pewnego rodzaju niezależność od amerykańskiego giganta. Sam nigdy nie korzystałem z flagowych smartfonów Samsunga przeznaczonych na rynek USA, a co za tym idzie ciężko mi stwierdzić czy zarzuty twórcy petycji są zasadne. Niemniej jednak jeśli spora część fanów marki zdecyduje się na podpisanie tego wniosku to bardzo możliwe, że koreański gigant będzie musiał zabrać głos w tej sprawie. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje!

Aktualizacja 15:50 – komentarz Samsunga

Kilka godzin po publikacji artykułu otrzymaliśmy informację od Samsunga. Poniżej jej pełna treść:

Galaxy S20 to smartfon stworzony, by zmienić sposób, w jaki doświadczamy otaczającego nas świata. Urządzenie, w zależności od regionu, jest dostępne z procesorem Exynos 990 lub Snapdragon 865. By zapewnić spójną i optymalną wydajność smartfonu podczas całego okresu użytkowania, oba czipy przechodzą takie same rygorystyczne testy. Badania są prowadzone w warunkach, w jakich smartfon jest wykorzystywany w codziennym życiu przez użytkowników.

Co myślicie o Exynosach? Czy waszym zdaniem faktycznie Samsung powinien je porzucić na rzecz Snapdragonów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!