Vasco Electronics zaprezentowało na targach CES 2024 słuchawki Translator E1!

Vasco Translator E1 na targach CES 2024
fot. ROOTBLOG

Na tegorocznych targach CES 2024 w Las Vegas mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych urządzeń i rozwiązań, które mogą być niezwykle pomocne w codziennym życiu. Jedną z nowości zaprezentowaną przez pochodzącą z polski firmę Vasco są inteligentne słuchawki do tłumaczeń Translator E1. 

Vasco Translator E1

Vasco Translator E1 to inteligentne słuchawki z tłumaczem, które łączą się z naszym smartfonem lub modelem Vasco Translator V4, a ich sposób działania polega na tym, że użytkownik zakłada urządzenie na prawe ucho, przekazuje drugą ze słuchawek swojemu rozmówcy oraz łączy słuchawkę poprzez aplikację. W tym miejscu warto zaznaczyć, że słuchawki są higieniczne. Oznacza to, że nie są one wkładane do ucha, a jedynie przylegają do niego, dzięki czemu nie trzeba zmieniać gumek, a samym sprzętem można dzielić się ze swoim rozmówcą bez konieczności wcześniejszego czyszczenia. 

Vasco Translator E1 pozwala na rozmowę w 49 językach, ale wymaga do tego połączenia z aplikacją i dostępu do internetu. Co ciekawe, do jednego telefonu możemy podłączyć aż 10 słuchawek i rozdać je różnym osobom, które mogą usłyszeć tłumaczenie w wybranym przez siebie języku. Po podłączeniu do Translator V4 możliwe jest natomiast używanie maksymalnie sześciu słuchawek. Samo tłumaczenie opiera się na autorskim systemie, który składa się z dziesięciu silników tłumaczeniowych opartych na uczeniu maszynowym. W skład zestawu  wchodzi też etui na słuchawki, które jednocześnie pełni rolę powerbanka. 

Warto jeszcze dodać na koniec, że sparowanie słuchawek z modelem Translator V4 niweluje problem połączenia internetowego, gdyż urządzenie oferuje darmowy i dożywotni internet do tłumaczeń. Oznacza to, że z funkcji tłumaczenia skorzystamy wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do internetu, a jest jedynie zasięg telefonii komórkowej. Należy przyznać, że jest to bardzo ciekawe rozwiązanie i według zapewnień producenta pozwala na tłumaczenie w niemal 200 państwach i to bez dodatkowych opłat. 

Vasco Translator E1 został wyceniony przez producenta na 349 dolarów (~1395 złotych po przeliczeniu) i ma trafić do sprzedaży jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Promocja dla czytelników ROOTBLOG

Specjalnie dla czytelników ROOTBLOG-a firma Vasco przygotowała kod rabatowy Rootblog5. Promocja obowiązuje w oficjalnym sklepie Vasco.

Artykuł płatny. Powstał we współpracy z firmą Vasco Electronics.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!