VeloBank upraszcza pay by link na smartfonach

VeloBank

VeloBank, jedna z instytucji działających na polskim rynku bankowym, wprowadziła nowe udogodnienie dla swoich klientów dotyczące autoryzacji przelewów typu pay by link zlecanych ze smartfona. Opcja ta została nazwana “Pay by Velo” i ma na celu ułatwienie i przyspieszenie procesu dokonywania płatności online za pomocą aplikacji mobilnej VeloBanku.

Pay by Velo to prawie jak BLIK bez kodu

Tradycyjnie, gdy klienci używali przeglądarki na swoim smartfonie i wybrali jako formę płatności przelew pay by link, zostawali przekierowani do serwisu transakcyjnego swojego banku. Następnie musieli zalogować się na swoje konto i potwierdzić płatność, np. poprzez kod z SMS-a lub autoryzację mobilną. VeloBank postanowił uprościć ten proces dla użytkowników swojej aplikacji mobilnej.

Klienci korzystający z aplikacji mobilnej VeloBanku teraz mają możliwość skorzystania z nowego rozwiązania “Pay by Velo”. Po wyborze tej opcji jako formy płatności, aplikacja banku automatycznie uruchamia się, umożliwiając klientom natychmiastowe potwierdzenie transakcji. Podobnie jak w przypadku transakcji Blikiem, nie jest już wymagane wprowadzanie dodatkowego kodu, co przyspiesza cały proces płatności.

Warto podkreślić, że VeloBank jest jednym z pionierów na polskim rynku, wprowadzającym takie innowacyjne rozwiązanie w zakresie przelewów pay by link. Wprowadzenie tego udogodnienia z pewnością może wpłynąć na konkurencyjność tej formy płatności w e-commerce.

Wprowadzenie nowego sposobu autoryzacji przelewów pay by link zlecanych na smartfonie przez VeloBank jest ciekawym posunięciem w kierunku ułatwienia procesu płatności online. Ostateczny wpływ tego rozwiązania na rynek e-commerce pozostaje jednak zagadką, zwłaszcza patrząc na popularność kart płatniczych i BLIKA.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!