Verizon wydał 80 milionów dolarów, aby zbudować sieć 5G w Miami na Super Bowl 2020

Verizon wydał 80 milionów dolarów, aby zbudować sieć 5G w Miami na Super Bowl 2020

Super Bowl to finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi NFL. Wydarzenie to co roku przyciąga wzrok gigantycznej liczby fanów tego sportu z całego świata, a wykupienie 30 sekundowej reklamy, która wyświetli się na telebimach w przerwie potrafi kosztować krocie. Verizon idzie o krok dalej i w ciągu mgnieniu oka buduje sieć 5G!

Rok 2020 rokiem 5G

Tak naprawdę stadion, na którym odbędzie się Super Bowl jest idealnym miejscem do pokazania przez Verizon jak działa 5g. Technologia mmWave może w bardzo krótkim czasie generować gigantyczną wręcz szybkość przesyłania danych i jednocześnie w tym samym czasie zapewnić stabilne połączenie ogromnej ilości osób. Problemem dla mmWave są jednak ściany, metalowe obiekty czy duże odległości. I właśnie z tego powodu znajdujący się w Miami stadion Hard Rock będzie idealnym miejscem, aby pokazać nie tylko mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, ale tak naprawdę całemu światu, że 5G jest czymś użytecznym i w pełni bezpiecznym.

5G

Oczywiście jest to pewnego rodzaju pokaz mocy i tego, że Verizon taką sieć potrafi zbudować w wyjątkowo krótkim czasie. Amerykański operator ma w swojej ofercie jedynie LG V50 ThinQ 5G oraz Samsunga Galaxy S10 5G i Galaxy Note 10 5G, które są w stanie wykorzystać potencjał sieci nowej generacji. Niemniej jednak Verizon chce zorganizować także pokaz możliwości sieci 5G. Wszystko po to, aby zachęcić samych użytkowników do zakupu smartfonów z modemami nowej generacji.

Zobacz także: Koronawirus: Xiaomi zamyka swoje sklepy, a czy my powinniśmy się obawiać paczek z Chin?

Na budowę infrastruktury sieciowej amerykański operator wydał ponad 80 milionów dolarów. Bez wątpienia w 2020 roku w coraz to większej liczbie krajów będziemy widzieć wyjątkowo szybki wzrost miejsc, w których dostęp do sieci nowej generacji będzie możliwy. Na rynku dostępne jest coraz to więcej smartfonów z modemami 5G, a co za tym idzie wystarczy uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o sieci 5G? Czekacie na rozwój infrastruktury sieciowej w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!