Dzięki Visa Mobile zapłacisz kartą bez podawania jej danych. Póki co w Nest Bank

visa mobile

Usługa BLIK to jedna z najlepszych opcji płacenia w sieci. Nie wymaga od nas podawania danych karty płatniczej, a przy tym jest bezpieczna. Visa wraz z Nest Bank postanowili nam zaoferować podobną wygodę, ale w nieco innym wydaniu. Tak powstało Visa Mobile.

Visa Mobile

Visa oraz Nest Bank poinformowali o rozpoczęciu pilotażu usługi Visa Mobile. Jest to kompletnie nowy sposób płacenia kartą w sieci. Jak ona działa?

Aby skorzystać z Visa Mobile, potrzebna jest odpowiednia aplikacja mobilna – może to być zarówno taka przygotowana przez Visę, jak i bank. Kiedy to chcemy zapłacić w sieci, to wybieramy opcję Visa Mobile. Strona nas poprosi o podanie numeru telefonu komórkowego. Jak tylko go podamy, to w aplikacji mobilnej wyskoczy odpowiedni komunikat proszący o zaakceptowanie płatności. Podobnie jak w przypadku BLIKa, ale zamiast jednorazowego kodu podajemy numer telefonu.

visa mobile
(fot. Nest Bank)

Warto dodać, że usługa działa tylko z kartami Visa. Jest to oczywiście zwykła zapłata kartą, a więc klientowi przysługuje opcja chargeback. Cały proces płatności zajmuje około 20 sekund.

Dzięki Visa Mobile płatności kartą w internecie stają się jeszcze bardziej zbliżone pod względem wygody do transakcji kartowych w sklepach stacjonarnych, a do tego pozostają bezpieczne. Wierzę, że nasze rozwiązanie ma duży potencjał rozwoju na innych rynkach, na których jesteśmy obecni.

powiedział Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Visa Mobile wykorzystuje standard SRC, który zakłada, że płatności powinny być proste w obsłudze dla klienta i łatwe we wdrożeniu przez dostawców. No i oczywiście bezpieczne. Usługę opracowano przy współpracy ze Studiem Innowacji Visa. Póki co, dostępna jest ona w Polsce (wprowadziła ją chociażby bramka Przelewy24 w niektórych sklepach internetowych), jednak po udanym pilotażu ma być dostępna również na innych rynkach.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!