Visionox rozpoczyna masową produkcję ekranów z ukrytym aparatem

Visionox rozpoczyna masową produkcję ekranów z ukrytym aparatem
Aparat ukryty pod wyświetlaczem

Tak naprawdę od dłuższego czasu słyszeliśmy o tym, że różni producenci pracują nad smartfonami, które mają otrzymać aparat przedni ukryty pod taflą wyświetlacza. Teraz firma Visionox, producent ekranów, ogłosił, że technologia ta została dopracowana i przetestowana, a co za tym idzie rozpoczyna się masowa produkcja!

Technologia InV See ma zmienić rynek mobilny

Firma Visionox postanowiła ogłosił rozpoczęcie masowej produkcji wyświetlaczy, które pozwalają na ukrycie aparatu przedniego pod taflą szkła. Jak to działa? Oczywiście dokładne rozwiązanie jest tajemnicą, ale producent chwali się tym, że dzięki zastosowaniu zupełnie nowy materiałów o zmiennej przeźroczystości udało się osiągnąć zamierzany efekt. W momencie, gdy nie będziemy korzystać z aparatu do zdjęć typu selfie tak naprawdę w wyświetlaczu nie dostrzeżemy jakiejkolwiek dziury czy wcięcia. Jeśli jednak będziemy chcieli uchwycić siebie czy otaczający nas świat fragment wyświetlacza stanie się przeźroczysty i zobaczymy oczko do zdjęć. Brzmi ciekawie, prawda?

Według firmy Visionox w rozwiązaniu tym ważna jest nie tylko technologia wykonania samego wyświetlacza, ale także kluczową rolę odgrywa samo oprogramowanie smartfona. Producent ekranów od dłuższego czasu ma współpracować z innymi firmami, aby stworzyć sprzęt w pełni funkcjonalny. Technologia InV See będzie działać jedynie na wyświetlaczach AMOLED, a co za tym idzie telefony z LCD nadal zapewne będą otrzymywać aparaty do zdjęć typu selfie ukryte w dziurkach lub wcięciach.

Zobacz także: Motorola One Fusion+ trafia oficjalnie do naszego kraju!

Rozpoczęcie masowej produkcji samych wyświetlaczy nie oznacza jeszcze, że w najbliższym czasie trafią smartfony z takimi ekranami. Bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku pierwszy tego typu telefon trafi na rynek, ale myślę, że najszybciej możemy się tego spodziewać pod koniec roku. Liczę na to, że całość zostanie dopracowana do perfekcji. Wszystko wskazuje na to, że w końcu zobaczymy coś zupełnie nowego!

Czekacie na pierwsze smartfony z aparatem ukrytym pod wyświetlaczem? Który z producentów waszym zdaniem zaprezentuje taki sprzęt jako pierwszy? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!