Vivaldia to gra wbudowana w przeglądarkę internetową Vivaldi

Vivaldia to gra wbudowana w przeglądarkę internetową Vivaldi
Gra Vivaldia

Vivaldi to przeglądarka internetowa bazująca na Chromium, która wyróżnia się ogromną liczbą dodatków i specjalnych funkcji. jest ona również dostępna na wielu platformach, a jej kod źródłowy jest częściowo otwarty. Program właśnie został zaktualizowany do wersji 3.4 wprowadzającej coś specjalnego – grę Vivaldia.

Vivaldia, czyli gra wideo wbudowana w przeglądarkę internetową Vivaldi

Kilka dni temu pojawiła się aktualizacja przeglądarki internetowej Vivaldi. Wprowadza ona pewien ważny element – grę Vivaldia. Pewnie kojarzycie grę z dinozaurem wbudowaną w Google Chrome, która pojawia się kiedy nie mamy połączenia z Internetem? No to Vivaldia to coś porównywalnego, jednak znacznie bardziej rozbudowanego.

Po zainstalowaniu aktualizacji 3.4, na stronie startowej, w dolnym, prawym rogu pojawi się nam nowa ikona – po jej kliknięciu mamy dostęp do gry Vivaldia (do gry możemy wejść również wpisując vivaldi://game na pasku adresu). Gra przypomina platformówki z lat osiemdziesiątych, jednak akcja dzieje się w przyszłości, niczym jak Cyberpunk. Jak ktoś lubi tego typu gry retro przypominające Mario czy pierwszego Raymana, to powinien czuć się tutaj jak ryba w wodzie.

Vivaldia to gra wbudowana w przeglądarkę internetową Vivaldi
Gra Vivaldia

Tak jak wspomniałem wyżej, gra została zachowana w tematyce Cyberpunku, a naszym zadaniem jest sterowanie kierowcą pojazdu jednokołowego. Możemy skakać, przyspieszać, zwalniać, a także strzelać do góry, do przodu oraz pod kątem 45 stopni.

Vivaldia to gra wbudowana w przeglądarkę internetową Vivaldi

Vivaldi Browser jest programem dostępnym na wielu platformach i można zainstalować go zarówno na Windowsie, jak i macOS, Linuxie i Androidzie. Odpowiedni plik instalacyjny możecie znaleźć >>tutaj<<.

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!