Vivo NEX 3 debiutuje w Europie. Niestety w Polsce go nie kupimy..

Vivo NEX 3 debiutuje w Europie. Niestety w Polsce go nie kupimy..

Vivo NEX 3 to smartfon, który już chwilę po swojej premierze został okrzyknięty flagowcem mogącym zagrozić dużo bardziej znanej i popularnej konkurencji. Teraz sprzęt ten debiutuje na Ukrainie, ale informacja ta nie oznacza, że także w naszym kraju będziemy mogli go zakupić.

Vivo NEX 3

Tak naprawdę produkty giganta z Państwa Środka są dostępne jedynie w samych Chinach oraz na Ukrainie, w Rosji oraz Kazachstanie. Tym samym zakup Vivo NEX 3 w Polsce będzie niemożliwy i pozostanie nam sprowadzenie tego urządzenia z Chin lub zza wschodniej granicy. Co ciekawe bardzo rozsądna wydaje się cena, która trzeba zapłacić za ten smartfon. Vivo NEX 3 został bowiem wyceniony na 19999 ukraińskich hrywien, a to przekłada się na około 3050 zł. Oczywiście w cenie tej otrzymujemy wariant z 8 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Konfiguracja 12/256 oraz ta z modemem pozwalającym na łączenie się z sieciami 5G nie będzie dostępny u naszych wschodnich sąsiadów.

Vivo NEX 3 debiutuje w Europie. Niestety w Polsce go nie kupimy..

Zobacz także: Vivo U3 z Qualcomm Snapdragonem 675 oficjalnie zaprezentowany

Vivo NEX 3 został wyposażony w ekran OLED o przekątnej 6,9 cala oraz rozdzielczości 2256 x 1080 pikseli. Jest to wyświetlacz typu Waterfall. Rozwiązanie to cechuje się bardzo mocno zaokrąglonymi krawędziami bocznymi, a to sprawia, że smartfon będzie się pewniej trzymać w ręce oraz będzie on po prostu lepiej wyglądać. Za wydajność odpowiedzialny jest Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Na pleckach umiejscowiono trzy aparaty – główny 64 Mpix o świetle f/1.8 oraz dodatkowe czyli obiektyw ultraszerokokątny 13 Mpix o świetle f/2.2 oraz teleobiektyw 13 Mpix o świetle f/2.5. Przednie oczko 16 Mpix służące do robienia zdjęć typu selfie zostało umiejscowione na wysuwanym panelu.

Vivo NEX 3 debiutuje w Europie. Niestety w Polsce go nie kupimy..

Oczywiście nie mogło zabraknąć USB typu C, LTE, Bluetooth 5.0 czy NFC. Czytnik linii papilarnych został zintegrowany z wyświetlaczem. Całość działa dzięki baterii o pojemności 4500 mAh wspierającej szybkie ładowanie FlashCharge o mocy 44 W. I przyznam szczerze, że Vivo NEX 3 wydaje się naprawdę bardzo ciekawym urządzeniem, które i w Polsce mogłoby znaleźć swoich fanów. Z niecierpliwością wyczekuje momentu, gdy chiński producent oficjalnie wejdzie na rynek naszego kraju.

Co myślicie o Vivo NEX 3? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!