Vivo NEX 3 oficjalnie zaprezentowany. Chiński producent po raz kolejny udowadnia, że chce zaskakiwać!

Vivo NEX 3 oficjalnie zaprezentowany. Chiński producent po raz kolejny udowadnia, że chce zaskakiwać!

To, że vivo NEX 3 nie pojawi się na polskim rynku jest wręcz pewne. Nie zmienia to jednak faktu, że smartfon ten naprawdę przyciąga wzrok i wydaje się wyjątkowo ciekawym urządzeniem. Teraz producent z Państwa Środka oficjalnie zaprezentował światu ten sprzęt!

Specyfikacja vivo NEX 3

Oczywiście pierwszą rzeczną, na której skupił się chiński producent podczas konferencji był ekran. I nic w tym dziwnego. Wyświetlacz typu AMOLED o przekątnej 6,89 cala i rozdzielczości FullHD+ zajmuje aż 99,6% powierzchni panelu przedniego. Vivo deklaruje, że rozwiązanie to kosztowało firmę ponad 200 milionów juanów, ale ma być to coś co wyprzedzi o lata świetle konkurencję. Przyznam szczerze, że tak zakrzywiony ekran wygląda naprawdę rewelacyjnie, ale nie widzę praktycznego zastosowania dla tej technologii. Oczywiście z wyświetlaczem zintegrowany jest czytnik linii papilarnych. W samym ekranie nie znajdziemy jakichkolwiek dziur czy wcięć. Wszystko za sprawą wysuwanego 16-megapikselowego oczka do zdjęć typu selfie.

Vivo NEX 3 oficjalnie zaprezentowany. Chiński producent po raz kolejny udowadnia, że chce zaskakiwać!

Na pleckach znajdziemy trzy aparaty. Główny 64 Mpix o świetle f/1.7 oraz obiektyw szerokokątny 13 Mpix z kątem widzenia 120 stopni oraz teleobiektyw 13 Mpix z 2-krotnym zoomem optycznym. Tylne aparaty dodatkowo wspierają technologię Super Night View, w której wykonywane jest 12-16 zdjęć i składane w jeden obraz w celu osiągnięcia lepszej jakości fotografii. W vivo NEX 3 całkowicie zrezygnowano z fizycznych przycisków na ramce urządzenia i zastąpiono je wirtualnymi. Tym samym użytkownik może je w pełni personalizować i przypisywać zupełnie różne funkcje.

Zobacz także: vivo V17 Pro ma zadebiutować już 20 września. Chiński producent stawia na aparaty

Za wydajność odpowiedzialny jest Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Jednostka ta wspierana jest przez 8 GB lub 12 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostało przeznaczone 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Oczywiście nie mogło zabraknąć NFC. Ciekawym dodatkiem jest port słuchawkowy z DAC AK4377A. Całość działa dzięki baterii o pojemności 4500 mAh.

Co z cenami?

Vivo NEX 3 będzie na tę chwilę dostępny jedynie na terenie Chin. Przyznam szczerze, że nie spodziewam się prezentacji w Europie, a tym bardziej w naszym kraju. W samym Państwie Środka ceny prezentują się następująco:

  • wersja 8/128 4G – 4998 juanów (ok. 2770 zł)
  • wersja 8/256 5G – 5698 juanów (ok. 3150 zł)
  • wersja 12/256 5G 6198 juanów (ok. 3450 zł)

Co myślicie o vivo NEX 3? Chcielibyście by smartfon ten trafił do Polski? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!