Vivo patentuje smartfon z obracaną klawiaturą QWERTY. Czy rozwiązanie to ma sens?

Vivo patentuje smartfon z obracaną klawiaturą QWERTY. Czy rozwiązanie to ma sens?

Pamiętacie Nokię 5700 XpressMusic? Paręnaście lat temu telefon ten był pożądany przez wielu użytkowników i najnowszy patent Vivo powinien wywołać u tych osób niemały uśmiech. Chiński producent może podobne rozwiązanie wykorzystać w jednym ze swoich nadchodzących smartfonów!

Nowy patent Vivo

Zacznijmy od tego, że od patentu do wprowadzenia danego urządzenia na rynek może minąć sporo czasu. Co więcej bardzo często producenci patentują dane rozwiązania, a tak naprawdę nigdy nie trafiają one do masowej produkcji. Jak sytuacja będzie wyglądać w tym przypadku? Czas pokaże. Vivo złożyło wniosek w Chińskim Urzędzie Patentowym 10 marca tego roku, a 17 lipca patent ten został przyznany producentowi z Państwa Środka. Rozwiązanie to jest niezwykle proste – w dolnej części smartfona mamy znaleźć obracaną część, która będzie z jednej strony wyświetlaczem, a z drugiej fizyczną klawiaturą QWERTY.

Vivo patentuje smartfon z obracaną klawiaturą QWERTY. Czy rozwiązanie to ma sens?

Bez wątpienia jest co coś ciekawego, ale czy faktycznie jest to potrzebne? Po pierwsze problemem może okazać się trwałość takiego rozwiązania. Nie jestem fanem wysuwanych aparatów czy sliderów i boję się, że w momencie, gdy w obrotowy mechanizm wejdzie piasek lub inne zabrudzenia to ten może nie działać tak dobrze jak po wyjęciu z pudełka. Jeśli jednak chińskiemu producentowi udałoby się odpowiednio uszczelnić swoje rozwiązanie to nadal pozostaje kwestia wygody.

Zobacz także: Powstanie specjalny model Vivo X50 Pro+ we współpracy z Alexandrem Wang

Oczywiście dla części użytkowników fizyczna klawiatura QWERTY może okazać się lepsza od tej wyświetlanej na ekranie naszego smartfona, ale z drugiej strony bez wątpienia nowy patent Vivo wpłynąłby na podwyżkę ceny samego urządzenia. Mam nadzieję, że już niedługo producent z Państwa Środka postanowi ujawnić więcej informacji na temat swojego pomysłu i dowiemy się czy faktycznie sprzęt ten kiedykolwiek trafi do masowej produkcji, a następnie do sprzedaży.

Co myślicie o nowym patencie Vivo? Bylibyście zainteresowani zakupem smartfona z fizyczną klawiaturą QWERTY umiejscowioną na obrotowym panelu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!