vivo Z1 Pro wydaje się być kolejnym smartfonem dla graczy

vivo Z1 Pro wydaje się być kolejnym smartfonem dla graczy

Smartfony gamingowe nadal nie cieszą się wyjątkowo dużą popularnością, ale producenci nie porzucili tego segmentu rynku. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo zobaczymy vivo Z1 Pro czyli model stworzony specjalnie dla graczy mobilnych!

vivo Z1 Pro

Specyfikacja nadchodzącej nowości producenta z Państwa Środka pozostaje prawie w całości tajemnicą. Wiemy, że model oznaczony jako Z1 Pro otrzyma 32-megapikselowy aparat do zdjęć typu selfie ukryty w dziurze w górnej części wyświetlacza oraz trzy oczka na pleckach obudowy. Smartfon ten ma wspierać szybkie ładowanie o mocy 18 W oraz zadebiutować z preinstalowanym Androidem 9 Pie oraz nakładką FunTouch.

Z racji tego, że vivo Z1 Pro ma być smartfonem dla graczy spodziewamy się topowej specyfikacji. Za wydajność powinien odpowiadać Qualcomm Snapdragon 855. Jednostka ta najprawdopodobniej będzie wspierana przez minimum 6 lub 8 GB RAM-u. Biorąc pod uwagę, że czytnik linii papilarnych znalazł się na pleckach najprawdopodobniej vivo Z1 Pro otrzyma wyświetlacz typu IPS, a nie OLED czy AMOLED. Według plakatów, które trafiły do sieci nie zabraknie specjalnego trybu, który włączany będzie tylko wtedy gdy uruchomimy jakąś grę. W trybie tym osiągniemy lepszą wydajność, niższe temperatury i szybsze połączenie z siecią. Tym samym granie w mobilne produkcje ma być jeszcze przyjemniejsze i płynniejsze. Pytanie czy w rzeczywistości wszystko będzie wyglądać tak jak na papierze. Tego zapewne dopiero dowiemy się po pierwszych recenzjach oraz wrażeniach użytkowników, którzy zdecydują się na zakup.

Zobacz także: vivo iQOO Youth Edition na horyzoncie. Słabsza wersja otrzyma Snapdragona 845

W vivo Z1 Pro nie zabraknie także zaawansowanych wibracji 4D oraz dźwięku przestrzennego. Co ciekawe chiński producent pokusił się także o implementacje funkcji pozwalającej użytkownikowi zmieniać głos w grach. Po co to komu? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ale może znajdą się osoby, których serca zostaną przez rozwiązanie to podbite. Data premiery ani cena urządzenia nie zostały jeszcze ujawnione światu.

Co myślicie o smartfonach dla graczy? Czy wygląd vivo Z1 Pro przypadł wam do gustu? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!