Strona główna Aktualności W ciągu najbliższych 3 lat Huawei chce zostać liderem na rynku laptopów

W ciągu najbliższych 3 lat Huawei chce zostać liderem na rynku laptopów

-

Na wtorkowej uroczystej prezentacji najnowszego laptopa MateBook 13, którego globalna premiera miała miejsce w Barcelonie w przededniu targów MWC 2019 głos zabrał Jefferson Zhang. Dyrektor zarządzający Huawei Consumer Business Group w Polsce zapowiedział, że w ciągu najbliższych trzech lat Huawei chce zostać liderem na rynku laptopów w naszym kraju!

Ambitne plany Huawei

MateBook 13 wydaje się naprawdę ciekawą propozycją dla wszystkich tych, którzy szukają niewielkiego, lekkiego i jednocześnie wydajnego laptopa. Oczywiście nie jest to sprzęt do gier, a do pracy czy multimediów, ale i tak powinno znaleźć się spore grono osób zainteresowanych zakupem tego sprzętu. Nic więc dziwnego, że Huawei ma naprawdę ambitne plany związane z swoim laptopem. Co więcej oferuje on także świetny stosunek ceny do możliwości, a laptopy producenta z Państwa Środka cieszą się coraz to większą popularnością.

Nasz cel to zostać liderem rynku laptopów w Polsce w ciągu 3 lat. Już w tym roku nasze portfolio znacząco się powiększy. Zaczynamy od mocnego produktu, MateBooka 13, który już teraz zbiera doskonałe recenzje między innymi za innowacyjną funkcję szybkiej transmisji danych OneHop, która pozwala przerzucić nawet 500 zdjęć z urządzenia na urządzenie w zaledwie minutę – powiedział Jefferson Zhang podczas uroczystej prezentacji.

Huawei Matebook 13 (6)

MateBook 13 przepisem na sukces?

Nowy notebook chińskiego giganta wyróżnia się wyświetlaczem FullView o rozmiarze 13 cali i ramkami bocznymi mierzącymi zaledwie 4,4 mm. W najwyższej konfiguracji MateBook 13 otrzymał procesor Intel Core i7 8565U. Oczywiście nie zabrakło także szybkiego dysku SSD PCIe oraz karty graficznej NVIDIA GeForce MX 150 z 2 GB pamięci GDDR5. Huawei Matebook 13 został wyposażony w ogniwo o pojemności 42 Wh, pozwalające na 9,6 godziny ciągłego odtwarzania filmów w rozdzielczości FullHD, 8,6 godziny pracy biurowej oraz 7,2 godziny korzystania z internetu.

Co więcej Huawei opracował funkcję OneHop, która pozwala na wygodną wymianę plików pomiędzy urządzeniami użytkownika. Transfer odbywa się za pośrednictwem sieci Wi-Fi, bez konieczności korzystania z sieci komórkowej, kabla USB czy oprogramowania stron trzecich. OneHop działa jedynie z smartfonami Huawei posiadającymi moduł NFC oraz EMUI 9.0 lub wyższą wersję. Czy taka specyfikacja wystarczy aby zostać liderem na rynku laptopów w naszym kraju? Czas pokaże!

Sprawdź cenę Huawei MateBook 13 w x-kom

Co myślicie o Huawei MateBook 13? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej