Strona główna Aktualności W nowym modelu Xiaomi może pojawić się obiektyw o peryskopowej budowie

W nowym modelu Xiaomi może pojawić się obiektyw o peryskopowej budowie

-

Aparaty o peryskopowej budowie stają się coraz to popularniejsze. Tego typu rozwiązanie widzieliśmy już między innymi w Huawei P30 Pro i OPPO Reno 10X Zoom. 10-krotny zoom optyczny jest bez wątpienia czymś co wielu potencjalnych klientów może zachęcić do zakupu. Teraz technologia ta ma pojawić się także w smartfonie Xiaomi!

Nowy patent Xiaomi

Patent o numerze CN201822150093.2 został tak naprawdę złożony w chińskim urzędzie patentowym już 20 grudnia 2018 roku, ale dopiero teraz wniosek ten został opublikowany. Tym samym wszystko wskazuje na to, że Xiaomi przynajmniej od pół roku nieustannie pracuje nad aparatem o peryskopowej budowie. Połączenie trzech oczek, aparatu głównego, teleobiektywu oraz obiektywu superszerokokątnego, w ten sposób mają zapewnić nawet 10-krotny zoom optyczny, który oferuje praktycznie bezstratną jakość obrazu.

mi mix 3

Oczywiście na tę chwilę nie wiemy jak dokładnie rozwiązanie to będzie wyglądać. Od patentu do wprowadzenia produktu na rynek może minąć naprawdę sporo czasu, ale akurat w tym przypadku spodziewam się, że na prezentację nowości Xiaomi nie będziemy musieli wcale długo czekać.

Zobacz także: Xiaomi Mi 9T już na polskim rynku. Sprzedaż ruszy 11 lipca!

Przyznam szczerze, że wydaje mi się, że peryskopowe aparaty pojawią się po raz pierwszy w nadchodzącym wielkimi krokami Mi MIX 4 (lub Mi MIX 3S – nazwa nadal pozostaje tajemnicą). Gigant z Państwa Środka już niejednokrotnie udowadniał światu, że to właśnie seria Mi MIX ma być tą, która wprowadza na rynek nowości. Oczywiście w tym przypadku nie będzie to nic przełomowego, ponieważ inni producenci prezentowali już światu tego typu rozwiązanie. Niemniej jednak możliwe, że Xiaomi pokaże nam coś czego jeszcze nie widzieliśmy.

Co myślicie o tak dużych zoomach optycznych w smartfonach? Wykorzystujecie to rozwiązanie w codziennym korzystaniu z telefonu? Czekacie na nową generację Mi MIXa? Zapraszamy do dyskusji!

ŹródłoGizChina.it

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej