Dzień bez nowości Xiaomi to dzień stracony. Mam wrażenie, że właśnie z takiego założenia wychodzą władze chińskiej firmy. Tym razem producent z Państwa Środka zaprezentował światu swój własny.. teleskop.

Xiaomi Star Trang Telescope

Myślę, że tego typu produktu nie spodziewał się nikt. Jednak Xiaomi znane jest z tego, że potrafi zaskoczyć nas wszystkich swoimi nowościami. Teleskop o nazwie Star Trang Telescope trafi do sprzedaży już podczas chińskiego Mi Festiwal, który odbędzie się 9 kwietnia. Cena urządzenia została ustalona na poziomie 599 juanów czyli ok. 350 zł. Wszystko wskazuje jednak na to, że sprzęt ten będzie w sprzedaży jedynie w Państwie Środka i nie trafi on na rynek globalny. Możliwe, że chińskie sklepy oferujące wysyłkę do Europy, a w tym i do Polski, wprowadzą teleskop do swojej oferty, ale jego cena może być zdecydowanie wyższa. Co jednak otrzymamy za tę cenę?

teleskop xiaomi 2

W zestawie znajdziemy dwa okulary wykonane specjalnie na zamówienie firmy Xiaomi oferujące powiększenie 21,7 raza oraz 50 razy. Oba mają kąt widzenia 60 stopni, który ma w zupełności wystarczyć do obserwowania nieba. W teleskopie, według zapewnień producenta, zostały wykorzystane wysokiej jakości wielowarstwowe soczewki, które mają sprawić, że unikniemy jakichkolwiek zniekształceń obrazu.

Zobacz też: Jak produkowane są Xiaomi Mi 9? Zobaczcie wygląd fabryki Foxconn!

W zestawie znajdziemy także statyw ze stali nierdzewnej. Nie zabrakło także pokrowców na okulary oraz specjalnego plecaka pozwalającego przenosić całość z miejsca na miejsce. Xiaomi deklaruje, że ich teleskop nazwany Star Trang Telescope podbije serca zarówno dzieci, dorosłych jak i studentów. Jeśli ktoś zainteresowany jest kosmosem i obserwowaniem nieba to właśnie zakup sprzętu producenta z Państwa Środka ma być złotym środkiem pomiędzy ceną a jakością. Czym Xiaomi zaskoczy nas w przyszłości? Czas pokaże!

Co myślicie o nowości chińskiego producenta? Chcielibyście by tego typu sprzęty trafiały także na Stary Kontynent? Zapraszamy do dyskusji!