W sieci pojawił się plakat zapowiadający premierę Redmi Pada

W sieci pojawił się plakat zapowiadający premierę Redmi Pada

Tablety nie należą do zbyt popularnych urządzeń, ale część producentów nadal tworzy nowe sprzęty tego typu. Wiele wskazuje na to, że nad własnym tabletem może pracować także firma Redmi. W sieci pojawiła się grafika mająca zdradzać nam część specyfikacji!

Redmi Pad nadchodzi?

Niestety, ale grafika ta nie została opublikowana przez submarkę Xiaomi, a co za tym idzie musimy traktować ją z lekkim przymrużeniem oka. Plakat ten jest o tyle ciekawy, że zdradza nam naprawdę sporo informacji na temat specyfikacji urządzenia. Przede wszystkim Redmi Pad miałby być wspierany przez Qualcomm Snapdragona 765G. To oznacza, że urządzenie to mogłoby łączyć się także z sieciami nowej generacji. Rok 2020 powinien stać pod znakiem 5G, a to oznacza, że sami użytkownicy będą chcieli kupować urządzenia z nowymi modemami.

Na temat wyświetlacza tak naprawdę nadal nie wiemy nic, ale bardzo możliwe, że ekran będzie mieć przekątną około 10 cali oraz rozdzielczość FullHD. Na plakacie znajdziemy jednak informację o tym, że nie zabraknie odświeżania na poziomie 90 Hz. Z tyłu powinien pojawić się przynajmniej jeden aparat Sony 48 Mpix. Oczko do zdjęć typu selfie może zostać umiejscowione w niewielkiej ramce nad wyświetlaczem. I chociaż nie znamy pojemności baterii to ogniwo to ma wspierać szybkie ładowanie o mocy 30 W. Dodatkowo w Redmi Pad powinniśmy znaleźć także cztery głośniki.

Zobacz także: LG V60 ThinQ 5G, LG K61, LG K51S i LG K41S oficjalnie w Polsce!

Co z ceną? Według plakatu sprzęt ten powinien być wyceniony na 1999 juanów czyli około 1185 zł. Jeśli faktycznie submarka Xiaomi pracuje nad swoim własnym tabletem to bardzo możliwe, że urządzenie to zadebiutuje już 27 kwietnia czyli w ten sam dzień co MIUI 12 oraz Mi 10 Lite 5G w chińskiej wersji. Miejmy nadzieję, że tablet ten faktycznie trafi na rynek. Jeśli Redmi odpowiednio wyceni swój sprzęt to bardzo możliwe, że będziemy mogli mówić o kolejnym hicie sprzedażowym!

Co myślicie o Redmi Pad? Korzystacie z tabletów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!