W The Sims 5 twórcy chcą skupić się na trybie online

W The Sims 5 twórcy chcą skupić się na trybie online

Zapewne wszyscy z was kojarzą kultową wręcz serię gier The Sims. Fani tych tytułów z niecierpliwością wyczekują kolejnej części serii. Teraz głos w tej sprawie zabrał sam CEO EA czyli firmy odpowiedzialnej za produkcję tej gry. Co zatem wiemy o The Sims 5?

W The Sims 5 mamy otrzymać bardzo rozbudowany tryb online

Pamiętacie jeszcze wydaną w 2002 roku grę The Sims Online? Przyznam szczerze, że sam nigdy nie miałem okazji grać w tę grę, ale próba przejścia na gatunek MMO zakończyła się ogromną porażką. Gracze nie chcieli grać w Simsy przez sieć. I chociaż w 2008 roku tytuł ten został na kilka miesięcy reaktywowany jako całkowicie darmowy EA Land to i tak nie zachęciło to samych graczy do spróbowania tej gry. Od tego czasu sytuacja na rynku gier uległa diametralnej zmianie. CEO EA zapytany czy firma zamierza stworzyć coś podobnego do The Sims Online przyznał, że tego typu tryb zostanie zaimplementowany w nadchodzącej części kultowej serii.

Tym samym Andrew Wilson zdradził światu, że w The Sims 5 główne nastawienie będzie własnie na rozgrywkę online. Całe obliczenia mają być wykonywane w chmurze, gracze z różnych platform będą mogli grać na jednym serwerze, a dodanie trybu gry sieciowej ma przynieść jeszcze więcej możliwości oraz dodatkowo element rywalizacji pomiędzy graczami. CEO EA zapowiada, że funkcji będzie zdecydowanie więcej niż w przypadku The Sims Online sprzed lat.

Zobacz także: Poznaliśmy tytuły gier dostępny w lutym w PlayStation Plus!

Kiedy możemy spodziewać się nowej części The Sims? Oczywiście CEO EA nie zdradził jakichkolwiek szczegółów na temat daty premiery, ale plotki od dłuższego czasu mówią o roku 2021. I ma to sens, ponieważ każda z firm potrzebuje czasu, aby odpowiednio wypromować swoją produkcję. Co więcej w tym roku Simsy obchodzą swoje 20-lecie, a tym samym jubileuszowa część może okazać się czymś dopracowanym do perfekcji, a jednocześnie hitem sprzedażowym. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o serii The Sims? Czekacie na kolejną edycję tej gry? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!