W Zdjęciach Google pojawi się nowa funkcja – przetwarzanie tekstu ze zdjęć

google photos

Zdjęcia Google są aplikacją, która nieustannie rozwijana jest przez amerykańskiego giganta. Bez wątpienia jest to narzędzie wyjątkowo wygodne. Google wykorzystuje coraz to więcej sztucznej inteligencji i stara się zaimplementować rozwiązania, które sprawią, że ich aplikację pokocha jeszcze więcej użytkowników.

Rozpoznawanie tekstu z fotografii? Żaden problem!

Zdjęcia Google pozwalały nam już wcześniej wyszukiwać wśród fotografii wyszukiwać te, które pasowały do podanego przez nas hasła. Teraz amerykański gigant idzie o krok dalej. Jeśli wykonamy zdjęcie czegoś, na czym znajdzie się tekst to wystarczy jedno kliknięcie, aby sztuczna inteligencja automatycznie rozpoznała każde słowo. Tym samym bez problemu będziemy w stanie skopiować dany fragment tekstu czy w błyskawiczny sposób wpisać hasło do sieci Wi-Fi znajdujące się na zdjęciu przedstawiającym router.

https://twitter.com/hunterwalk/status/1164037251862421504

Google testuje już tę funkcję i ma ona pojawić się w jednej z najnowszych aktualizacji. Oczywiście nie działa to jeszcze idealnie, ale amerykański gigant deklaruje, że dzięki ciągłemu rozwojowi sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego już niedługo sytuacja się zmieni. Ciężko powiedzieć jakie języki będzie wspierać nowe rozwiązanie, ale bez wątpienia w pierwszej kolejności będzie to angielski. Miejmy nadzieję, że Google nie zapomni także o języku polskim, ponieważ sam bardzo chętnie korzystałbym z rozpoznawania tekstu na fotografiach. Według najświeższych informacji aktualizacja ma pojawić się już pod koniec tego miesiąca.

Zobacz także: Alexa najgłupszym asystentem głosowym? Google Asystent numerem jeden!

Oczywiście sama aktualizacja będzie rozsyłana falami, a co za tym idzie nie wszyscy użytkownicy otrzymają ją w tym samym czasie. Niemniej jednak nowy pomysł mający już niedługo pojawić się w Zdjęciach Google wydaje się świetnym pomysłem, który będzie wykorzystywany na całym świecie. Pozostaje nam czekać na rozpoczęcie aktualizacji!

Co myślicie o tego typu rozpoznawaniu tekstu na fotografiach? Czy waszym zdaniem jest to przydatna funkcja? Korzystacie ze Zdjęć Google? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!