War Thunder: opublikował tajne dokumenty wojskowe, bo chciał poprawić czołg

war thunder challenger 2
MBT Challenger 2 (fot. Wikiwand)

War Thunder to popularna gra pozwalająca usiąść za sterami maszyn bojowych – głównie samolotów oraz czołgów. Tytuł również próbuje być blisko symulacji, z tego też powodu ważny jest realizm. Jak się okazuje, jeden z graczy był niezadowolony z cech czołgu Challenger 2, z tego też powodu… opublikował tajne informacje na oficjalnym forum gry.

Gracz War Thunder opublikował tajne dane wojskowe

Gracz kryjący się pod nickiem Fear_Naught uznał, że czołg Challenger 2 (brytyjski czołg podstawowy 3. generacji) nie jest zbyt dobrze odwzorowany. Uważa tak, bowiem sam jest dowódcą właśnie takiego pojazdu i chciałby pomóc twórcom poprawić ich grę. Aby jednak potwierdzić swoje słowa, opublikował zdjęcia dokumentu nazywającego się Challenger 2 Army Equipment Support Publication (coś w rodzaju instrukcji obsługi).

challenger 2 war thunder
Challenger 2 w War Thunder

Podobno dokumenty te zostały oznaczone jako “UK RESTRICTED” oraz “UNCLASSIFIED” (odtajnione), jednak może być kompletnie inaczej. Dowodem na to może być fakt, że dokumenty zostały z forum usunięte oraz administracja forum otrzymała wiadomość od Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii informującą, że dokument jest tajny.

Ciekawym jednak jest poświęcenie gracza dla poprawy realizmu gry. Nie wiemy jednak czy opublikowane dokumenty należały do niego, czy je w jakiś sposób sfałszował. Warto dodać, że taka dokumentacja mogłaby znacząco wpłynąć na możliwości MBT Challenger 2. Niestety, twórcy już poinformowali, że dokumenty oznaczone jako “TAJNE” nie mogą zostać wykorzystane.

Źródło: Gry Online

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!