WD_BLACK C50 to dysk do Xboxa! Jest taniej, ale nadal drogo

(fot. WD_BLACK)
(fot. WD_BLACK)

No i stało się. Firma Western Digital pokazała swoje własne, licencjonowane dyski do Xbox Series X|S, które w łatwy sposób mogą rozbudować pamięć tych konsol. Tanio nie jest, ale dobrze, że rośna jakaś konkurencja. No właśnie, więc ile zapłacimy za WD_BLACK C50?

WD_BLACK C50 oficjalnie

Zgodnie z oczekiwaniami, Seagate utraciło specjalną licencję na wyłączność na wydawanie dysków do konsol Xbox. Do tej pory był to jedyny producent, który mógł to robić, ale to się zmienia, bo do tego grona dołącza Western Digital i wprowadza na rynek WD_BLACK C50, czyli zewnętrzny dysk, który jest kompatybilny z konsolami Xbox Series X|S.

WD_BLACK C50 można nazwać kartą rozszerzeń, którą wkładamy w dedykowany port w konsoli. Pamięć ma być tak samo szybka jak ta wbudowana i pozwoli przetrzymywać gry nie tylko z konsol Xbox One i Xbox 360, ale również z Series X|S. Dyski te oczywiście są Plug&Play – wystarczy włożyć go do dedykowanego portu z tyłu obudowy konsoli i już można używać.

(fot. WD)
(fot. WD)

WD_BLACK C50 – ceny

Znamy też polskie ceny nowych dysków.

  • WD_BLACK C50 500 GB – 599 zł
  • WD_BLACK C50 1 TB – 799 zł

Te ceny jednak nie są niższe niż produktów marki Seagate. Fakt, jeszcze jakiś czas temu dyski Seagate były dużo droższe, ale niedawno mocno potaniały. Otóż Seagate Storage Expansion Card 512GB kosztuje około 479 złotych, a dysk 1 TB kosztuje 749 złotych. To oznacza, że WD_BLACK C50 aktualnie nie jest tańszą alternatywą dla Seagate.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!