WhatsApp chce być jak Telegram i wprowadzi synchronizację wiadomości

whatsapp logo

WhatsApp to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Chcąc utrzymać przy sobie użytkowników, deweloperzy muszą ciągle rozwijać produkt i dodawać do niego nowe rzeczy. Jak się okazuje, jedną z nowych funkcji ma być możliwość przenoszenia wiadomości między urządzeniami z iOS a sprzętami z Androidem.

WhatsApp z przenoszeniem wiadomości z iOS na Androida

Jak się okazuje, WhatsApp prężnie pracuje nad nowościami, które mógłby zaimplementować. Jedną z nich ma być możliwość przeniesienia historii czatów ze sprzętu z iOS na Androida i vice versa. Póki co jednak nie poznaliśmy żadnych większych szczegółów na temat tej funkcjonalności. Musimy jednak wspomnieć o tym, że może to przybliżyć WhatsAppa do Telegrama.

Jedną z głównych zalet Telegrama jest ciągła synchronizacja wiadomości pomiędzy wieloma urządzeniami. Dlatego tez możemy rozpocząć pisanie wiadomości na komputerze, a dokończyć ją na telefonie. Ciągła synchronizacja to również jedna z przyczyn, przez które Telegram jest tak wygodny. Jest to oczywiście zasługa nie tylko dostępności dedykowanych aplikacji na wielu platformach, ale również oparciu o chmurę (stąd też brak domyślnego szyfrowania End-to-End w rozmowach prywatnych – jest ono jednak dostępne poprzez funkcjonalność o nazwie “Sekretne Czaty”).

Możemy zauważyć, że wśród użytkowników WhatsAppa ciągła synchronizacja jest jedną z najbardziej pożądanych funkcji i całkiem możliwe, że właśnie do tego dążą twórcy. Czy uda im się im to zaimplementować? Na odpowiedź będziemy musieli poczekać.

Z jakiego komunikatora internetowego korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: 9To5Mac

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!