WhatsApp na Androida pobrany już ponad pięć miliardów razy!

whatsapp logo

WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych i jednocześnie, przynajmniej moim zdaniem, jednym z najwygodniejszych. Oczywiście cieszy się on gigantyczną wręcz popularnością na całym świecie, ale przyznam szczerze, że liczba pobrań tej aplikacji naprawdę mnie zaskoczyła. Pobrano ją bowiem już ponad pięć miliardów razy!

WhatsApp dołącza do Facebooka!

Do tej pory tylko kilka aplikacji na Androida zostało pobrane ponad pięć miliardów razy. Oczywiście większość z tych aplikacji to te stworzone przez Google, które jednocześnie są preinstalowane w większości smartfonów. Warto pamiętać o tym, że w przypadku Sklepu Play do liczy wszystkich instalacji zaliczają się nie tylko pobrania przez użytkowników, ale także właśnie preinstalowane aplikacje, które widzimy w momencie, gdy po raz pierwszy uruchomimy telefon. Pierwszą aplikacją na Androida, która przekroczyła pięć miliardów instalacji i jednocześnie nie była stworzona przez Google był oczywiście Facebook.

WhatsApp na Androida pobrany już ponad pięć miliardów razy!

Teraz do tego grona dołącza także WhatsApp. Komunikator ten od dłuższego czasu należy do Facebooka, a tak duża liczba instalacji bez wątpienia może zależeć także od tego, że jakiś czas temu Samsung czy Huawei wykorzystywali tą aplikację w swoich smartfonach. Dodatkowo Sklep Play liczy także wielokrotne pobrania jednej aplikacji na dany smartfon. Niemniej jednak taki wynik robi naprawdę piorunujące wrażenie. WhatsApp już jakiś czas temu stał się podstawowym środkiem komunikacji w wielu krajach na całym świecie. Każdego miesiąca z aplikacji tej korzysta ponad 1,5 miliarda użytkowników.

Zobacz także: Technologiczni też wspierają WOŚP! Możesz kupić specjalną wersję OnePlus 7T!

I tak naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić inne aplikacje niż te należące do Google czy Facebooka, które mogłyby zdobyć tak dużą popularność. Oczywiście prędzej czy później może pojawić się coś co przyciągnie wzrok całego świata, ale bez wątpienia będziemy musieli na to jeszcze poczekać. Jak długo? Czas pokaże!

Co myślicie o WhatsApp? Korzystacie z tego komunikatora? A może znaleźliście w Sklepie Play coś ciekawszego? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!