Wideokonferencja bez konieczności rejestracji? Poznajcie Skype Meet Now!

Wideokonferencja bez konieczności rejestracji? Poznajcie Skype Meet Now!

W dobie epidemii koronawirusa większość z nas została zmuszona do pracy czy nauki zdalnej. Oczywiście na rynku znajdziemy cały ogrom, lepszych lub gorszych, programów pozwalających na wideokonferencję. Teraz Skype pokazuje światu swoje rozwiązanie, które jest całkowicie bezpłatne, a co więcej nie wymaga nawet rejestracji!

Skype Meet Now wygląda naprawdę nieźle!

Mam wrażenie, że ostatnio największą popularnością cieszą się dwie aplikacje – Zoom oraz Microsoft Teams. Jeśli chodzi o pierwszą z nich to wiele osób zarzuca jej niezbyt duże bezpieczeństwo, a to bez wątpienia jest kluczową kwestią dla wielu firm. Microsoft Teams mi osobiście bardzo przypadło do gustu, ale domyślam się, że nie wszyscy pokochali to rozwiązanie. Teraz pojawia się kolejna alternatywa, która wygląda naprawdę ciekawie. Zamysł Skype Meet Now jest naprawdę prosty. Twórcy chcieli umożliwić użytkownikom tworzenie wideokonferencji bez konieczności zakładania konta. Dodatkowo całość jest całkowicie darmowa.

Samo tworzenie spotkania z innymi osobami jest dziecinnie proste. Wystarczy kilka kliknięć, aby wygenerować link, który służy do dołączenia do wideokonferencji. Całość ma dokładnie te same funkcje co w tradycyjnej aplikacji Skype. Tym samym możemy bez problemu rozmyć tło czy nawet udostępnić ekran z naszego komputera. Co więcej wprowadzono w Skype Meet Now także funkcję nagrywania rozmowy. Nagranie będzie przechowywane przez 30 dni i dostęp do niego będziemy mieć za pomocą tego samego linka co wcześniej.

Zobacz także: ProteGO to polska, otwartoźródłowa aplikacja, z której dowiesz czy zaraziłeś się koronawirusem SARS-CoV-2

Opcja dołączenia do wideokonferencji powinna działać jedynie na przeglądarkach Google Chrome oraz Microsoft Edge, ale twórcy nie wykluczają dodania wsparcia także dla innych przeglądarek. I myślę, że naprawdę wielu osobom Skype Meet Now może przypaść do gustu. Opcja tworzenia wideokonferencji bez rejestrowania konta i pobierania jakichkolwiek programów? Wygląda to naprawdę ciekawie. Z niecierpliwością wyczekuje pierwszych wrażeń użytkowników!

Co myślicie o Skype Meet Now? Korzystacie z jakiegoś narzędzia do prowadzenia wideokonferencji czy nauczania online? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!