Wiedźmin 1 i Wiedźmin 2 oficjalnie na komputery Apple!

wiedźmin

CD Projekt RED wychodzi przed szereg i wydaje swoje gry na komputery Apple. Tak, w Wiedźmina 1 i Wiedźmina 2 zagramy na komputerach z układami Apple M1 i Apple M2.

Gry z serii Wiedźmin na nowych komputerach Apple

Firma CD Projekt RED chętnie dba o swoje poprzednie gry. Mamy tego dowód chociażby teraz, ponieważ marka przygotowała port swoich dwóch popularnych tytułów na… komputery Apple z procesorami ARM. Tak, w Wiedźmina 1 i Wiedźmina 2 zagramy na, miedzy innymi, MacBooku Air z Apple M2.

Aktualizacja została wydana w Steam, GOG oraz w AppStore. Nie trzeba więc kupować tytułów ponownie – wystarczy prosty update w wybranym sklepie.

Nie obeszło się bez minusów. Podniesiono minimalne wymogi co do wersji systemu i tym samym zrezygnowano ze wspierania systemów OS X 10.7.5, OS X 10.8.2 oraz macOS 10.15. Aby zagrać, musimy mieć macOS 11.

Dla właścicieli tych sprzętów jest to dobra informacja. Wbrew pozorom, komputery Mac z nowymi chipami mają spore możliwości gamingowe, ale deweloperzy niechętnie wydają swoje produkty na tę platformę. Pojawienie się Wiedźminów 1 i 2 to dla wielu opcja zagrania w te tytuły na swoim sprzęcie.

Źródło: CD Projekt RED przez lowcygier.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!