Wiemy które urządzenia Xiaomi nie dostaną kolejnej wersji nakładki MIUI 11

miui 10

Choć niektórzy wciąż jeszcze nie dostali aktualizacji do MIUI 10, to Xiaomi opublikowali informacje na temat tego, które urządzenia na pewno nie zostaną zaktualizowane do nowszej wersji nakładki – MIUI 11.

MIUI 11 w trakcie, choć nie dla wszystkich

Premiera MIUI 10 miała miejsce w maju bieżącego roku, razem z telefonem Xiaomi Mi 8. I choć od tego czasu minęło już pół roku, to wciąż nie wszyscy użytkownicy dostali aktualizację do najnowszej wersji nakładki. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, dla których najnowsze aktualizacje będą tymi ostatnimi.

Jak zapewne się domyślacie, obawiać nie muszą się użytkownicy smartfonów, które swoją premierę miały rok temu lub w tym roku. Jutrzejsza aktualizacja developerska (w Chinach) oznaczona numerem 8.11.22 będzie ostatnią dla Xiaomi Mi 5 oraz Redmi Note 3 (Netcom). Natomiast jeśli chodzi o wersję stabilną, to ostatnia będzie dla nich wersja MIUI 10.2, która pojawi się już w styczniu przyszłego roku.

xiaomi mi 8

Poza tymi dwoma modelami wsparcie stracą także telefony Xiaomi Mi 4, Mi 4c oraz Mi 4s. Ostatnia wersja developerska dla tej trójki wydana była we wrześniu, natomiast stabilna wersja jest już dostępna – MIUI 10.1.

Taka decyzja może zaboleć użytkowników tych pięciu modeli, ale nie ma się co dziwić. W końcu mają one już ponad 2, a niektóre nawet 3 lata i swoją przygodę rozpoczynały z MIUI 6 i otrzymywały wsparcie przez 4 kolejne generacje nakładki producenta.

Nie wiadomo jeszcze jak będzie to wyglądać w przypadku międzynarodowej wersji oprogramowania. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby te same urządzenia (które wyszły oficjalnie poza Chiny) przestały otrzymywać aktualizacje po wypuszczeniu odpowiednich wersji oprogramowania na rynek międzynarodowy (dev / stable).

Mamy tu posiadaczy tych urządzeń? Zamierzacie się przesiąść na nowe smartfony Xiaomi, skoro te przestaną otrzymywać aktualizacje?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!