Winamp 5.9 wydany! Już można pobierać aplikację

winamp

Winamp to aplikacja, której chyba wielu nie trzeba przedstawiać. Ten słynny odtwarzacz muzyki na systemy Windows zyskał ogromną sławę. Po wielu latach wręcz nieistnienia, powrócił w wersji 5.9.

Winamp 5.9 oficjalnie

W końcu wyszedł Winamp w wersji 5.9 stabilnej. Jest to pierwsze nowe wydanie tego produktu od kilku długich lat. Tym samym jest to początek dalszego rozwoju kultowego oprogramowania.

Winamp 5.9 to przede wszystkim ogromne zmiany “pod maską”. Twórcy postanowili na sam początek przenieść bazę kodową z archaicznego VS2008 na nowoczesne VS2019, co otworzy im drogę do dalszego prostego i wygodnego rozwoju. To też oznacza, że wydanie 5.9 jest wręcz furtką do późniejszej rozbudowy, którą zauważymy w formie zmian wizualnych i funkcyjnych. Warto też dodać, że jakiś czas pojawił się Winamp 5.9 RC1 i twórcy zaznaczyli, że nie udało się rozwiązać wszystkich problemóœ, dlatego mamy oczekiwać wydania 5.9.1.

Winamp 5.9
Winamp 5.9

Winamp 5.9 to między innymi lepsza współpraca z Windowsem 11. Pojawiła się też opcja strumieniowania z adresów https:// oraz obsługa formatów vp8, itz, mdz, s3z czy xmz. Dodano nowy, działający katalog podcastów oraz ulepszono wyświetlanie informacji o urządzeniu w formacie Unicode. Oczywiście pozbyto się też wielu błędów. Z pełną listą zmian zapoznacie się >>tutaj<<.

Tak jak wspomniałem wyżej, aplikację można już instalować w pełni za darmo. Wystarczy kliknąć >>tutaj<<.

Źródło: Winamp, instalki.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!