Windows i KDE Connect? Współpraca smartfona z PC jeszcze nie była tak dobra!

kde connect

KDE Connect to jedna z perełek Linuxa. Już od kilku lat dumnie ułatwia mi życie. Pozwala mi na nie tylko synchronizację powiadomień między smartfonem a komputerem, ale również na zdalne sterowanie. Jak się okazuje, narzędzie właśnie trafiło na Windowsa 10!

KDE Connect to specjalna platforma, która umożliwia wymianę danych między smartfonem z Androidem a komputerem z Linuxem. Jest to oczywiście w pełni darmowe i otwarte narzędzie.

Możliwości KDE Connect są ogromne. Na komputerze możemy dostawać powiadomienia ze smartfona i nawet na nie odpisywać, przeglądać jego pliki, udostępniać dane czy pisać SMS-y. Natomiast na telefonie możemy manipulować multimediami komputera, również wysyłać pliki, sterować prezentacją, emulować klawiaturę i myszkę, a także – a raczej przede wszystkim – wykonywać różne polecenia terminalowe. Ponadto możemy również odbierać powiadomienia z komputera.

Wyżej wymienione funkcje to nie jest wszystko i lepiej żebyście sami się z nimi zapoznali ;).

KDE Connect również na systemie Windows 10

Jak się okazuje, narzędzie właśnie trafiło na Windowsa 10. Póki co, jest w fazie testowej, a dostęp jest możliwy tylko przez ekskluzywny link, który przekierowuje do Microsoft Store. Z tego miejsca właśnie możemy zainstalować KDE Connect.

KDE Connect to już kolejna aplikacja od KDE, która trafia na Windowsa i ma szanse być często wykorzystywana. Podobny los trafił chociażby edytora grafiki Krita oraz narzędzie do montażu filmów Kdenlive.

KDE Connect Beta pobierzecie na Windowsa 10 >>stąd<<.

Źródło: KDE

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!