Strona główna Aktualności Włochy nie zamierzają blokować Huawei i ZTE

Włochy nie zamierzają blokować Huawei i ZTE

-

Sytuacja Huawei wydaje się w końcu polepszać. Nadal przeciwko chińskiej firmie toczy się wiele spraw w amerykańskich sądach, ale coraz więcej europejskich krajów zabiera głos w tej sprawie i nie zamierza rezygnować z smartfonów oraz technologii chińskich firm.

Włochy mówią tak

ZTE tak naprawdę jest w dużo lepszej sytuacji niż Huawei. Z jednej strony sprzedaż smartfonów tego producenta jest blokowana w Stanach Zjednoczonych, a z drugiej inne kraje do tej pory nie chciały w jakikolwiek sposób zabraniać rozwoju ZTE. Huawei ma wiele więcej powodów do zmartwień. Oprócz licznych procesów w amerykańskich sądach już teraz niektóre europejskie państwa postanowiły zrezygnować z budowy infrastruktury sieci 5G z wykorzystaniem technologii giganta z Państwa Środka. Taką decyzję wydał już brytyjski operator BT Group oraz francuskie Orange.

zte logo

Do tej pory sama Unia Europejska nie wydała jakiejkolwiek decyzji w sprawie Huawei, a co za tym idzie jedynymi naciskami są te wywierane przez Stany Zjednoczone. Kanclerz Niemiec Angela Markel przyznała, że sytuacji trzeba się przyjrzeć, ponieważ dane użytkowników nie mogą być przekazywane chińskiemu rządowi czy służbom bezpieczeństwa, ale nasi zachodni sąsiedzi najprawdopodobniej będą korzystać z infrastruktury sieci 5G. Teraz możemy być pewni, że Huawei oraz ZTE nie zostaną zablokowane także we Włoszech.

Włoski operator Telecom Italia zapowiedział, że nie chce rezygnować z sieci 5G od Huawei. To właśnie chiński gigant wiedzie prym w nowej technologii sieci, a co za tym idzie korzystanie z rozwiązań innych firm mogłoby przynieść liczne problemy, z powodu niedopracowanych rozwiązań. I swoją wyższość nad innymi producentami przyznał sam gigant z Państwa Środka podczas omawiania swoich planów na nadchodzące lata w naszym kraju. Czy to oznacza koniec problemów Huawei? Nie wyciągałbym tak daleko idących wniosków, ale wszystko wskazuje na to, że zaufanie powoli jest odbudowywane.

Czekacie na wprowadzenie sieci 5G do Polski? A może uważacie, że rząd naszego kraju powinien iść drogą Francji czy Anglii i zrezygnować z usług Huawei? Zapraszamy do komentowania!

Kamil Kuźnik
Student Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. Z technologią związany od najmłodszych lat. Fan szybkich smartfonów, ciekawych słuchawek i dobrego piwa.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej