World of Goo wraca po 15 latach! Dwójka już w 2024!

World of Goo 2
World of Goo 2

Zapewne wielu z Was zna grę World of Goo – kultową zręcznościówkę 2D wypełnioną kolorami, świetną muzyką i dobrą zabawą. Gra została wydana 15 lat temu i kompletnie się nie zestarzała. Jak się okazuje, World of Goo 2 powstaje!

World of Goo 2 już w 2024!

World of Goo to jedna z moich ulubionych gier. Co kilka lat do niej wracam i po prostu dobrze się bawię, choć nigdy nie przeszedłem historii dalej niż do rozdziału 2. Gra jest też obecna na wielu platformach, w tym na mobile, a akurat wczoraj zainstalowałem ją na Steam Decku (poprzez Epic), gdzie – dzięki touchpadom – wygodnie się w nią gra.

A sama gra polega na klikaniu i przeciąganiu myszą lepkimi kulkami. Z tych kulek musimy budować konstrukcje w taki sposób, aby dojść do rury wciągającej inne kulki. Poziom kończy się, jak dojdziemy do rury i oddamy wystarczającą liczbę kulek. Dzięki barwności, niskiemu zaawansowaniu, a także muzyce, gra kompletnie się nie zestarzała, pomimo debiutu w 2008 roku.

Jak się okazuje, bez żadnych większych zapowiedzi, twórcy właśnie poinformowali, że World of Goo 2 powstaje. Mało tego, gra pojawi się już w przyszłym roku!

W trailerze twórcy jasno nawiązują do poprzednika, a także zaznaczają, że minęło aż 15 lat. Tym razem jednak gra powstaje przy udziale nie tylko oryginalnych twórców 2DBOY, ale też grupy Tomorrow Corporation. Twórcy nie informują na jakich platformach gra będzie dostępna, ale ze spokojem możemy wskazać PC/Steam oraz konsole Xbox i PlayStation. Pewnie też pojawi się na Nintendo Switch, a na Steam Decku powinna być zweryfikowana.

Nie znamy szczegółów na temat nowej gry, ale zapewne będzie bardzo podobna do poprzednika – zarówno pod względem grafiki, jak i mechaniki. Więcej dowiemy się wkrótce!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!