World of Tanks 2.0? Wyciekł trailer kompletnie nowej gry!

(fot. Wotclue [WOT Express])
(fot. Wotclue [WOT Express])

Gra World of Tanks ciągle się zmienia i jak się w nią nie gra przez jakiś czas, to łatwo wypaść z obiegu. Jednakże nadal taki główny core jest niezmienny od dawna i raczej nie spodziewamy się jakichś modyfikacji. Jak się jednak okazuje, Wargaming.net może wypuścić kompletnie nową grę, która ponownie da nam dostęp do czołgów. Oto tajemniczy Project CW zwany też World of Tanks 2.0!

Project CW, czyli World of Tanks 2.0 na sterydach

Kilkanaście godzin temu do sieci wyciekł trailer nowej gry firmy Wargaming.net. Film nie przedstawia zbyt sporo, jednak rodzi wiele oczekiwań. Po pierwsze, pokazane są niektóre z modeli czołgów, w tym jeden nowoczesny MBT – mowa tu o M1 Abrams, ale też pokazany został Leopard 1 oraz któryś z czołgów sowieckich. Co ważne, czołgi te mają niestandardowe, niehistoryczne skiny, co już teraz istnieje w World of Tanks. Ponadto, pojazdy mają bardzo dużo szczegółów i grafika zaskakuje wysoką jakością, zwłaszcza dopracowaniem przeróżnych elementów, typu karabiny, łopaty czy rury wydechowe. Oświetlenie również wygląda świetnie.

Ważnym elementem wydają się być też ludzie. Aktualnie w World of Tanks postacie nie mają większego znaczenia – załoga to tylko grafiki 2D, a nawet pojazdy otwarte nie mają w sobie modeli ludzi (czyli na odwrót niż w War Thunder). Trailer pokazuje całkiem szczegółowy model człowieka, a także postać jest wyświetlana podczas rozrywki, na HUD.

HUD (fot. Wotclue [WOT Express])
HUD (fot. Wotclue [WOT Express])

W połowie filmiku trwającego zaledwie 20 sekund możemy ujrzeć o wiele więcej pojazdów. Wszystkie te odnoszą się do czasów Zimnej Wojny, co może dawać nam nadzieję, że tylko takie pojazdy będą dostępne w grze. Co ciekawe, takie czołgi są też w World of Tanks (do ery poprzedniej, tudzież do generacji II) i nie mają one żadnej z zaawansowanych mechanik (noktowizja, SKO). W nowej grze sytuacja może wyglądać inaczej, sam liczę na pancerz reaktywny.

Inne czołgi (fot. Wotclue [WOT Express])
Inne czołgi (fot. Wotclue [WOT Express])

Już wspomniałem o HUD. Otóż tak, trailer zawiera także fragment rozgrywki, gdzie możemy podejrzeć, że gracze będą prawdopodobnie musieli przejmować strefy (A, B, C, D), tak jak jest w War Thunder. Wybuchy robią dobre wrażenie, aczkolwiek gra nie wygląda jak jakaś next-gen.

Witryna internetowa projektu
Witryna internetowa projektu

Trailer zaprasza do gry testowej, jednak po wejściu na stronę internetową Project CW Secret Tanks Wars ujrzymy tylko napis “Registration closed”. Jak jednak wskazuje film autorstwa youtubera QuickyBaby, jeszcze niedawno było tam napisane coś innego.

JOIN THE HEREOS

If you’re reading this, you’re invited to Friends&Family test of our new multiplayer game. Play the early prototype. Have your say in the game’s development.

To oznacza, że w grę już można grać, aczkolwiek mogą to robić tylko bliscy znajomi i rodzina deweloperów. W komentarzu pod filmem autorstwa QuickyBaby znalazła się osoba, która twierdzi, że grała już w Project CW. Jak dodaje, sterowanie wydaje się nie być jeszcze zbyt dobre, ale zabawa jest przednia. Podobno nie ma odczucia, jakby to była kopia World of Tanks.

Komentarz
Komentarz

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!