Wow! Facebook z nowym interfejsem na desktopie!

facebook

Dzisiaj Polskę ogarnęła całkiem dobra informacja. Otóż Facebook nareszcie udostępnił nam (a przynajmniej większości) dostęp do kompletnie nowego interfejsu serwisu, który charakteryzuje się między innymi ciemnym motywem. Co ciekawe, dostęp do tej nowości mam już od dwóch miesięcy.

Interfejs Facebooka, zwłaszcza tego desktopowego, nie zmienił się od kilku długich lat. Dlatego też Facebook musiał popracować nad czymś nowym. I tak właśnie dostaliśmy kompletnie nowy UI. Co ciekawe, niektórzy mogli korzystać z nowego interfejsu już w październiku 2019 roku, a garstka osób (w tym ja) w styczniu bieżąco roku. Kiedy tylko zobaczyłem powiadomienie mówiące, że mogę przełączyć się na nowy interfejs, tak od tamtej pory nie wróciłem do tego standardowego.

Warto przeczytać: Klawiatura od System76 jest inna niż wszystkie!

Nowy interfejs Facebooka

Nowy interfejs Facebooka kompletnie różni się od tego co znamy i przyznam szczerze, że teraz przypomina inne serwisy społecznościowe, chociażby MeWe oraz Google Plus. Przede wszystkim możemy korzystać z dwóch wersji kolorystycznych UI – białej i czarnej. Podobnie jak wcześniej, po lewej stronie mamy skróty do swojego profilu oraz grup, a po prawej listę osób dostępnych na Messengerze. Na środku natomiast wyświetlają się posty. Niestety, między postami a panelami bocznymi mamy wiele niewykorzystanego miejsca. Szkoda, że wpisy nie kafelkują się tak jak niegdyś w Google Plus. Ponadto zmienił się również wygląd podglądu profilu. Muszę zaznaczyć, że w moim odczuciu strona działa teraz nieco szybciej.

Z tym jak to dokładnie wygląda możecie zapoznać się na poniższych zrzutach ekranu.

A Wy już macie dostęp do nowego interfejsu Facebooka? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!