Wow! Microsoft Teams z ogromną liczbą zmian i nowości!

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Microsoft Teams posiada nowe rozszerzenie. Już teraz subskrybenci Microsoft 365 będą mieli nieograniczony dostęp do funkcji “Zadania”, która między innymi ułatwi zarządzanie zadaniami z To Do oraz plannera.

Jak to działa?

Microsoft powiadomił, że ogólny dostęp do Zadań będą posiadać subskrybenci Microsoft 365. Pojawi się ono w aplikacji na desktopy i wersji web uruchamianej poprzez przeglądarkę. Zadania z Teams będą pozwalały na zarządzanie plannerem i To Do. Oprócz tego firma poinformowała nas o zmianie nazwy tej funkcji.

Wow! Microsoft Teams z ogromną liczbą zmian i nowości!

Co więcej?

Nowe nazwy dla funkcji zadań to “Zadania plannera i To Do” na desktopie, natomiast po prostu “Zadania” w przypadku aplikacji mobilnych. Microsoft Teams jest zdecydowanie przeznaczony do uproszczenia pracy zdalnej w zespole. Nie wiem jak wam, mi on najbardziej kojarzy się ze zdalnymi wykładami na studiach i masą materiału do przerobienia – czyli nie najlepiej. Nie zmienia to jednak faktu, że firma Microsoft w dobie pandemii bardzo stara się, by dopracować program i by ułatwić uczniom, studentom i pracownikom pracę w zespole pomimo trudności jakie przynosi koronawirus. Program jest często aktualizowany i dodawane są do niego nowe, przydatne opcje. Funkcja zadań wiele ułatwi – przynajmniej na pewno mi z rozplanowaniem zadań i nauki na kierunku.

Wow! Microsoft Teams z ogromną liczbą zmian i nowości!

Pisanie w trybie offline?

Tak, to kolejna rzecz nad która pracuje gigant. Microsoft ma wprowadzić użytkownikom przeglądanie kanałów, jak i poszczególnych rozmów bez konieczności bycia podłączonym do Internetu. Oprócz tego, będziemy mogli napisać wiadomość, która wyśle się od razu po złapaniu sieci – ta opcja wydaje mi się dosyć powszechna, więc nie ma wielkiego wow. Firma zaczęła również pracę nad poprawą szybkości odpalania się aplikacji.

Co sądzicie o platformie Microsoft Teams? Korzystacie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!