Wracasz do szkoły lub na studia? Ten sprzęt może Ci się przydać!

Back to school acer
(fot. olia danilevich @ Pexels)

Dosłownie już za kilka dni rozpocznie się kolejny rok szkolny. Warto być do niego bardzo dobrze przygotowanym, bowiem nikt nie wie czego się spodziewać. Przydatnym może być zarówno laptop, jak i zestaw słuchawkowy. Postanowiliśmy razem z Acer Polska przygotować listę produktów, które mogą okazać się naprawdę pomocne.

Acer Chromebook 713 Spin – laptop, którego wszędzie zabierzesz ze sobą

Acer Chromebook 713 Spin oferuje świetny wyświetlacz o przekątnej 13,5 cala i rozdzielczości 2K. Dodatkowo jest lekki, a jego obudowa została wykonana z aluminium. W połączeniu z długim czasem na baterii dostajesz świetne urządzenie, które możesz schować do plecaka lub torby i zabrać wszędzie ze sobą. Tym bardziej, że laptop oferuje standard militarny MIL-STD 810G, dzięki czemu zniesie on pył, wodę, uderzenia oraz nawet upadek z wysokości do 122 cm.

acer chromebook 713 spin
Acer Chromebook 713 Spin

Warto wspomnieć, że Chromebook 713 Spin jest konwertowalny, dzięki czemu możesz korzystać z niego jak z tabletu, co pozwala na wygodne czytanie PDF-ów czy tworzenie notatek. Tak, ekran jest oczywiście dotykowy. Sercem urządzenia jest procesor Intel Core 10. generacji, co w połączeniu z lekkim i niezwykle prostym systemem Chrome OS daje niezwykłe rezultaty. Oczywiście nie można zapomnieć o wygodnym touchpadzie i klawiaturze, a wyjście HDMI pozwoli na podłączenie dodatkowego monitora.

Acer Nitro 5 – maszyna do pracy i grania

Są też osoby, które swój sprzęt wykorzystują nie tylko do nauki i pracy, ale również zabawy. Według nas dobrym wyborem może okazać się właśnie Acer Nitro 5. Jest to gamingowy laptop wyposażony w dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3060, 16 GB szybkiej pamięci RAM oraz procesor Intel Core i5 10. generacji.

Acer Nitro 5
Acer Nitro 5

Sprzęt pozwoli zagrać nie tylko w najnowsze gry AAA, które potrafią przyciągnąć świetną fabułą i piękną grafiką, ale również pracować w wymagających środowiskach. Chociażby montowanie filmów czy praca na wielu programach jednocześnie, to nie jest żadne wyzwanie dla Nitro 5. Wszystkiego możesz doświadczać dzięki dużej matrycy 15,6 cala z rozdzielczością Full HD. Oczywiście laptop oferuje wszelkie potrzebne porty, w tym Ethernet.

Acer Predator Galea 311 Gaming – i do pracy, i do zabawy

Zestaw słuchawkowy Acer Predator Galea 311 Gaming to precyzyjny sprzęt, który przyda się podczas pracy i nauki, kiedy to uczestniczysz w konferencjach online, jak i podczas grania. Nauszniki zostały wykonane z miękkiej skóry, dzięki czemu nie męczą uszu i głowy, a jednocześnie zapewniają dobre tłumienie. Ponadto mamy tutaj do czynienia z membraną o średnicy 50 mm i pasmem przenoszenia od 20 do 20000 Hz.

Acer Predator Galea 311 Gaming
Acer Predator Galea 311 Gaming

Wysuwany, regulowany i odpowiednio stabilny mikrofon o wysokiej czułości przyda się do komunikacji na zajęciach, jak i podczas rozgrywki. Wtyczka Jack 3,5 mm sprawia, że sprzęt jest kompatybilny z większością urządzeń, którą posiadasz.

Acer Predator Cestus 330 – usłysz wszystko

Czym jest komputer bez odpowiedniej myszy? Acer Predator Cestus 330 to sprzęt, który nie tylko świetnie leży w dłoni, ale również jest precyzyjny, a przy tym przyjemnie świeci. Taka myszka z pewnością przyda Ci się podczas nauki oprogramowania do edycji grafiki lub montażu filmów, jak i do grania – szczególnie w gry akcji FPS.

Acer Predator Cestus 330
Acer Predator Cestus 330

Długi przewód o długości 1,8 metra da Ci ogromny komfort i możliwość podłączenia sprzętu do wybranego portu. Rozdzielczość wynosi aż 16000 dpi. Ponadto myszka oferuje 3 dodatkowe przyciski, którym możesz dowolnie przypisać akcje – to zwiększy Twoją produktywność.

Acer AOPEN AV10 – wnieść prezentację na wyższy poziom

AOPEN AV10 to przenośny projektor, który możesz schować do torby oraz plecaka. Pozwoli Ci on przedstawiać prezentacje w o wiele ciekawszy sposób. Ponadto wbudowane głośniki Bluetooth o mocy 5 W wzbogacą prezentację o wrażenia audio. Warto dodać, że projektor oferuje funkcje Smart – chociażby dostęp do aplikacji Netflix, Spotify czy Plex.

Acer AOPEN AV10
Acer AOPEN AV10

Ogromne możliwości projektora są możliwe, dzięki lampie o jasności 700 lumenów i kontraście 10000:1. Wszelkie kolory i kontury będą odwzorowane w doskonały sposób. Wszystkie te cechy sprawiają, że Acer AOPEN AV10 to świetne centrum multimedialne, które możesz mieć zawsze przy sobie.

Powrót do szkoły lub na uczelnię to dla wielu trudny okres. Od nowa pojawia się codzienna rutyna niedająca wiele wolności, co może dołować. Na szczęście odpowiedni zestaw urządzeń jest w stanie sprawić, że naukę można traktować jako zabawę. No i zawsze łatwiej jest znaleźć czas na rozrywkę.

Artykuł płatny. Powstał przy współpracy z Acer Polska.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!