WUUK to najbardziej zaawansowany technologicznie dzwonek na świecie

WUUK to najbardziej zaawansowany technologicznie dzwonek na świecie

Współcześnie panuje trend, aby czynić wiele dotychczasowo “normalnych” pod względem technologicznym produktów inteligentnymi. Mamy wysyp smart szczoteczek do zębów, teraz coraz bardziej popularne stają się inteligentne dzwonki do domu. Co oferuje inteligentny dzwonek WUUK?

Przydatne akcesorium dla inteligentnego domu

Na wstępie muszę zaznaczyć, iż prezentowany produkt nie jest żadną nowością. W krajach zachodnich, takich jak Stany Zjednoczone takie rozwiązania są bardzo popularne. WUUK to według producenta najtańszy i najprostszy w instalacji inteligentny dzwonek z rejestracją wideo. Kamera o rozdzielczości 1536 x 1536 wraz z diodami IR pozwalają zarejestrować obraz w każdych warunkach oświetleniowych.

WUUK to najbardziej zaawansowany technologicznie dzwonek na świecie

Instalacja urządzenia przebiega następująco – należy przykręcić bądź po prostu przykleić dzwonek na drzwiach, a następnie podłączyć do gniazdka wewnątrz mieszkania wtyczkę, z której będzie wydobywać się dźwięk dzwonka. To tyle – producent przewiduje dla całej procedury instalacji WUUKa około 60 sekund. Urządzenie może być zasilane baterią lub poprzez podłączenie kabla do sieci.

W chwili, gdy osoba odwiedzająca nasz dom wciśnie przycisk dzwonka, na smartfonie otrzymamy komunikat o tym informujący. Przy użyciu znajdującego się w dzwonku głośnika możemy przywitać naszego gościa lub wysłać uprzednio nagraną gotową odpowiedź. Co więcej, po otwarciu alertu z powiadomieniem otrzymujemy obraz na żywo osoby stojącej przed dzwonkiem. Możemy więc błyskawicznie go zidentyfikować.

WUUK jest odporny na zmienną temperaturę i …złodziei

Jeśli martwicie się, że ktoś może po prostu podejść i wyrwać Wasz dzwonek sprzed mieszkania i uciec – cóż, jest taka ewentualność. Jednak producent postanowił się przed tym zabezpieczyć i w razie próby zdemontowania urządzenia wyda ono z siebie głośny dźwięk, co powinno odstraszyć potencjalnego intruza. Dzwonek bez problemu może wytrzymać skrajne temperatury, wahające się od 50 do -20 stopni Celsjusza. Ponadto jest od wodoszczelny, a jego bateria ma wystarczyć na 8 miesięcy ciągłej pracy.

WUUK to najbardziej zaawansowany technologicznie dzwonek na świecie

Producent oferuje dwie formy zapisu danych. Jeden z nich to zwykły zapis na karcie SD. Wówczas nagrana zostaje pętla o długości 48 godzin – jeżeli nie zdecydujemy się jej zapiać, zostanie ona nadpisana nowym cyklem. Druga opcja to dodatkowo płatna subskrypcja w chmurze. W zamian za 3 dolary miesięcznie otrzymujemy 7-dniowy cykl nagrywania.

Czy warto? Zadecydujcie sami

Urządzenie można w tym momencie nabyć w cenie 99 dolarów (ok. 390 zł). W tej cenie otrzymujemy sam dzwonek WUUK oraz kartę SD do zapisu danych. W chwili pisania tekstu jest jeszcze dostępna specjalna oferta na Black Friday, kiedy to możemy zamówić dzwonek za 89 dolarów.

WUUK to najbardziej zaawansowany technologicznie dzwonek na świecie

Firmie WUUK Labs udało się jak dotąd zebrać 2843% zakładanego celu minimalnego, co obrazuje ogromną popularność tego typu rozwiązania. Do końca kampanii w Indiegogo pozostało jeszcze 19 dni, a szczegóły znajdziecie na jej stronie.

Jak Wam się podoba ten pomysł na dzwonek?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!