Wyciekają informacje o Realme 13 Pro Plus

Wyciekają informacje o Realme 13 Pro Plus

Każdy producent smartfonów zwraca uwagę na terminowe premiery swoich produktów. Tempo prezentowania nowych telefonów narzucił rynek. Do grona kolejnych urządzeń już niedługo dołączy Realme 13 Pro Plus znany pod nazwą kodową RMX3921. 

Co wiemy o Realme 13 Pro Plus?

Omawiany smartfon właśnie uzyskał zgodę FCC (Federalnej Komisji Łączności), która przy okazji zdradziła kilka informacji o tytułowym telefonie. Urządzenie ma być nieco węższe i cieńsze od poprzednika. Według dostępnych informacji nowe wymiary to 161,34 x 73,91 x 8,23 mm. Przełoży się to także na wagę smartfona, ale będzie ona praktycznie nieodczuwalna względem poprzednika. Otóż Realme 13 Pro Plus ma ważyć 190 gramów (poprzednik ważył 196). Mimo tej różnicy smartfon będzie miał większą baterię, która ma wynosić 5050 mAh. Nie mamy informacji czy telefon otrzyma szybkie ładowanie, jest to jednak bardzo możliwa teoria, ponieważ na certyfikacie FCC znajduje się informacja VCB80AUH, którą można poczytywać jako ładowarka 80 W. Byłoby to znacznym ulepszeniem względem poprzednika, który posiada 67 W. 

Kolejna część informacji wskazuje, że telefon prawdopodobnie będzie działał na podstawie systemu operacyjnego Realme UI 5 (oparty na systemie Android 14). Urządzenie będzie obsługiwać łączność 5G. Oprócz tego rynek już od dłuższego czasu spekuluje w aspekcie fotograficznym. Mówi się, że Realme 13 Pro Plus otrzyma główny aparat 50 MP (Sony IMX890) i 50-megapikselowy czujnik Sony IMX882 z 3-krotnym obiektywem peryskopowym do teleobiektywu i 8-megapikselowy czujnik ultraszerokokątny. Z kolei kamerka do selfie miałaby otrzymać 32 MP. W przypadku ekranu możemy się spodziewać sporego podobieństwa do poprzednika. Może to być 6,7 – calowy panel Full HD+ AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Z biegiem czasu będziemy poznawać coraz to nowsze dane oraz informacje. Trudno na ten moment przewidzieć termin premiery, ale dane z FCC potwierdzają, że producent pracuje już nad takim urządzeniem jak Realme 13 Pro Plus. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!