Wygląd Honor X10 przestał być tajemnicą za sprawą nowego plakatu

Wygląd Honor X10 przestał być tajemnicą za sprawą nowego plakatu

Honor X10 zostanie oficjalnie zaprezentowany światu już 20 maja tego roku. Oczywiście smartfon ten już wcześniej był certyfikowany przez TENAA, a to dało nam trochę informacji na temat wyglądu oraz specyfikacji tego urządzenia. Teraz wszystko stało się jasne za sprawą nowego plakatu!

Czym będzie Honor X10?

Zacznijmy od plecków nadchodzącej nowości producenta z Państwa Środka. Honor X10 otrzyma szklane plecki oraz moduł aparatów składający się z trzech oczek oraz diody doświetlającej LED. Głównym oczkiem będzie najprawdopodobniej matryca Sony IMX600 40 Mpix, a dodatkowymi obiektyw superszerokokątny 8 Mpix oraz obiektyw 2 Mpix odpowiedzialny za rozmycie tła w trybie portretowym. Na froncie umiejscowiony zostanie ekran IPS LCD o przekątnej 6,63 cala, rozdzielczości FullHD+ (2400 x 1080 pikseli) oraz proporcjach 20:9. Co ciekawe nie zabraknie także odświeżania na poziomie 90 Hz oraz częstotliwości próbkowania dotyku na poziomie 180 Hz.

Wygląd Honor X10 przestał być tajemnicą za sprawą nowego plakatu

Honor X10 otrzyma wysuwany aparat przedni 16 Mpix przeznaczony do wykonywania zdjęć typu selfie. Tym samym w wyświetlaczu nie dostrzeżemy jakichkolwiek dziur czy wcięć i bez wątpienia rozwiązanie to może spodobać się sporej liczbie użytkowników. Nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka została wyposażona w tradycyjne złącze słuchawkowe jack 3,5 mm oraz najprawdopodobniej także port USB-C.

Zobacz także: Nowy smartfon Huawei zadebiutuje na rynku z Usługami Google!

Za wydajność w Honorze 10X odpowiedzialny będzie Kirin 820. Tym samym nie zabraknie także modemu 5G pozwalającego na łączność z sieciami nowej generacji. Jednostka ta powinna być wspierana przez 6 GB lub nawet 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone minimum 128 GB pamięci wewnętrznej. Całość powinna działać dzięki baterii o pojemności 4200 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 22,5 W. Co z ceną? Według plotek Honor X10 powinien być wyceniony na 2299 juanów za podstawowy wariant czyli około 1370 zł. Niestety, ale nadal nie wiemy czy sprzęt ten kiedykolwiek trafi na rynki Starego Kontynentu, a w tym i do naszego kraju. Wszystko stanie się jasne już 20 maja!

Co myślicie o tak wyglądającym Honorze X10? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!